Siekdama mažinti korupcijos atsiradimo ir plitimo galimybes sveikatos apsaugos srityje, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), vadovaudamasi 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų, investicijų veiksmų programos prioritetu „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“, ėmėsi projekto: „Korupcijos apraiškų sveikatos apsaugos sistemoje stebėjimo ir vertinimo sistemos sukūrimas“.
Vykdant projektą, yra pasiekti du rodikliai: atlikta galimybių studija, išgryninusi korupcijos apraiškų vertinimui reikšmingus procesus, jų apimtis bei sukurti metodiniai dokumentai, leidžiantys pasirengti informacinės sistemos sukūrimui ir įdiegimui.
Tyrimas atskleidė, kad korupcijos stebėsena ir identifikavimas yra būtina priemonė, kovojant su šia, itin gaja mūsų visuomenėje, problema, todėl studijų metu buvo parengti keturi galimi KASVS variantai, kurie leistų rinkti informaciją apie korupcijos apraiškas. Iš siūlytų variantų, informacinė sistema buvo pasirinkta kaip tinkamiausia priemonė.
Nepriklausomai nuo galimybių studijos rezultatų, projekte taip pat buvo numatyta ir kita veikla – įsigyti metodinius dokumentus, kuriuose būtų parengtas sistemos aprašas, sistemos taikymo metodika, vertinimo procesų aprašai bei sistemos naudojimo įrankių dokumentacija bei kiti reikalingi dokumentai, skirti metodiškai pasirengti sistemos įdiegimui. Metodiniuose dokumentuose suformuluotos nuostatos kaip vykdyti visos sveikatos apsaugos sistemos įstaigų monitoringą. Sistema leis nustatyti sritis ir subjektus kur reikia skirti didesnį dėmesį, kurios sistemos įstaigos yra įdiegusius pažangesnes praktikas, iš kurių sistemos įstaigos verta mokytis kitoms. Beje, metodiniuose dokumentuose numatomas ir sveikatos apsaugos sistemos įstaigų reitingavimas, kasmet įvertinant kurios jų yra atspariausios korupcijos apraiškoms – geba greičiausiai reaguoti į ryškėjančias grėsmes, užtikrina geriausias valdymo formas.
Artimiausias projekto uždavinys – informacinės sistemos pirkimas ir įdiegimas.