Korupcijos prevencija

Korupciją sustabdyti galime tik visi kartu. Kviečiame gyventojus, sveikatos priežiūros įstaigų vadovus bei visą medikų bendruomenę susitelkti ir bendromis jėgomis spręsti šią įsisenėjusią problemą.

Naujausi sociologinių apklausų duomenys rodo, kad net 35% Lietuvos gyventojų tvirtinta, kad Sveikatos apsaugos ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose korupcija yra labai paplitusi. Siekdama mažinti korupcijos apraiškas, SAM skiria ypatingą dėmesį korupcijos prevencijai – vertinamos ne tik gyventojų apklausos, bet ir teisėsaugos institucijų atliktos korupcijos rizikos analizės.

Susidūrėte su korupcija? Iš jūsų prašoma kyšio? Nesitaikstykite. Kokybiška, laiku suteikta sveikatos priežiūros paslauga – kiekvieno Lietuvos gyventojo teisė. Ji yra garantuojama valstybės ir teikiama nemokamai.

Apie korupciją pranešti galima gydymo įstaigos vadovui arba atsakingam už korupcijos prevenciją gydymo įstaigos darbuotojui (informaciją galima rasti gydymo įstaigų svetainėse).

Jei gydymo įstaigos vadovas ar atsakingi asmenys nesureaguoja, visada galima kreiptis į SAM atsakingus asmenis – anonimiškai nemokamu pasitikėjimo telefonu 8 80066004 arba elektroniniu paštu [email protected]. Taip pat į Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendru pasitikėjimo telefonu 8 5 2663333 arba elektroniniu paštu [email protected], į policiją bendruoju pagalbos numeriu 112.

Tarkime #AčiūMedikams VIEŠAI, o ne slaptai!

SAM siekia užtikrinti kuo kokybiškesnę, skaidresnę pacientų sveikatos priežiūrą, t. y. kad sveikatos priežiūros paslaugos būtų teikiamos visiems pacientams, neišskiriant jų teisinės, socialinės padėties, neįgalumo, lyties, tikėjimo, įsitikinimų, amžiaus ar kitų savybių, ugdyti gydytojų profesinį objektyvumą, nešališkumą, sąžiningumą nepriimti jokių tiesioginių ar netiesioginių dovanų. SAM, siekdama mažinti ir šalinti korupcijos apraiškas sveikatos sistemoje, siekia užtikrinti veiksmingą korupcijos prevencijos priemonių įgyvendinimą asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros srityse.

Informuojame, kad bet kokie neoficialūs mokėjimai sveikatos sistemos srityje yra laikomi baudžiamaisiais nusižengimais ar nusikaltimais, už kuriuos taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Susidūrus su korupcinio pobūdžio nusikalstamais veiksmais, turint pasiūlymų, idėjų antikorupcinės aplinkos kūrimo klausimais, prašome kreiptis į Sveikatos apsaugos ministerijos Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriaus darbuotojus, kurių kontaktus rasite čia.

Pasiūlymus ir iniciatyvas korupcijos prevencijai vykdyti, maloniai prašome teikti elektroniu paštu: [email protected]

Atnaujinimo data: 2024-06-11