BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


header image

Visuomenės sveikatos sauga

Lietuvos higienos normos HN 109:2016 ,,Baseinų visuomenės sveikatos saugos reikalavimais" projektas

Maloniai prašome Jūsų pastabas ir pasiūlymus projektui teikti iki 2016 m. liepos 26 dienos.

Daugiau informacijos:
Veslava Golnis
Sveikatos apsaugos ministerija
Visuomenės sveikatos priežiūros departamentas
Rizikos sveikatai valdymo skyrius
Tel. (8 5) 205 5291

veslava.golnis@sam.lt


Higienos normą atitinkančios vandens pramogos – sveikatos šaltinis

Sveikatos apsaugos ministerija ir Druskininkų savivaldybė organizavo seminarą „Baseinų visuomenės sveikatos saugos aktualijos. Renginyje dalyvavo sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė, ministerijos ir jai pavaldžių Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai, visuomenės sveikatos saugos kontrolę atlekiantys asmenys. Aptartas 2005 metų atnaujintos higienos normos „Baseinai. Įrengimo ir priežiūros saugos sveikatai reikalavimai“ pakeitimo  projektas, užkrečiamųjų ligų prevencija baseinuose, baseinų visuomenės sveikatos saugos kontrolė. Daugiausia dėmesio susilaukė praktinių baseinų saugą užtikrinančių priemonių aptarimas.  Iki liepos 26 d. Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje  galima susipažinti su naujos vandens pramogų saugą reglamentuojančios normos projektu ir pateikti savo siūlymus.  Maloniai lauksime Jūsų nuomonės.

 

„Praėjo daugiau nei 10 metų nuo paskutinio baseinų higienos normos keitimo, – pabrėžė sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė. – Per tą laiką ženkliai pakito paslaugų kokybė ir sveikatos saugos reikalavimai. Lietuvoje yra 186 vandens paslaugas teikiantys baseinai. Paskutiniu metu įvykdyti 942 planiniai ir neplaniniai patikrinimai. Daugiau nei pusė baseinų turėjo vienokių ar kitokių pažeidimų. Todėl reglamentuoti vandens paslaugas, kad jos taptų sveikatos, o ne susirgimų šaltiniu yra mūsų pareiga“. Dėkodama visiems, prisidėjusiems prie normos rengimo, viceministrė ragino visuomenės sveikatos saugos kontrolę baseinuose vykdančius asmenis atsakingai dirbti savo darbą ir aktyviai viešinti visuomenei informaciją apie tai, kur galima saugiai maudytis ir mėgautis kitomis vandens procedūromis.

Naujos baseinų normos tikslas – nustatyti minimalius baseino paslaugų visuomenės sveikatos saugos reikalavimus, atsisakyti perteklinių, tiesioginės įtakos vartotojo sveikatai neturinčių, ne visuomenės sveikatos saugos reikalavimų bei naštą baseino paslaugų teikėjams didinančių reikalavimų, reglamentuoti galinčius turėti tiesioginės įtakos žmonių sveikatai, užkrečiamųjų ligų plitimui veiksnius ir procesus. Taip pat normoje nurodyti konkretūs, moksliniais tyrimais, kitų šalių patirtimi, kitų teisės aktų nuostatomis pagrįsti parametrai ir rodikliai, kurie užtikrintų sveikatos saugą ir galėtų būti įvertinti praktikoje. Projekte atsisakyta Sveikatos apsaugos ministerijos kompetencijai nepriklausančių reikalavimų (pvz., administracinių, personalo ir kitų patalpų įrengimo ir kt.). Pagal naują normą į baseiną atėjęs lankytojas viešoje vietoje ras visą jį dominančią informaciją, remiantis kuria jis galės jaustis saugiai ir vandens procedūromis stiprinti savo sveikatą. 

 

Daugiau informacijos – Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje:

http://sam.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/visuomenes-sveikatos-prieziura/baseinu-visuomenes-sveikatos-sauga

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius, samrsv@sam.lt, http://sam.lrv.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

 


 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-26