Pagalba sau

Programėlė „Pagalba Sau“

 

Jaučiatės įsitempęs?

Kankina nerimas?

Dažnai būnate blogos nuotaikos?

Esate prislėgtas?

Nežinote kaip sau padėti?

Išbandykite programėlę „Pagalba Sau“!

Mobilios emocinės savipagalbos programėlė „Pagalba Sau“ – inovatyvi universalios psichikos sveikatos problemų prevencijos priemonė, kuri buvo sukurta remiantis tarptautinių organizacijų rekomendacijomis bei mokslinių tyrimų išvadomis. Ši mobilioji aplikacija ne tik padeda stebėti savo būseną, bet ir suteikia informaciją, kur kreiptis ar nukreipti kitą, prireikus pagalbos. Programėlės tikslas: emocinio raštingumo, savipagalbos įgūdžių ir asmenybės atsparumo ugdymas, o auditorija – visa Lietuvos visuomenė, besinaudojanti išmaniaisiais telefonais.

Lietuvos visuomenės psichikos sveikatos būklės rodikliai yra vieni žemiausių Europoje (smurtas artimoje aplinkoje, patyčios, alkoholio vartojimas, savižudybės, stresas ir kt.), o prevencijai ir stiprinimui yra skiriamas vis dar labai menkas dėmesys. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis („Mental Health Action Plan 2013-2030“) buvo siekta panaudoti išmaniąsias technologijas ir sukurti emocinę sveikatą stiprinančią priemonę – programėlę „Pagalba Sau“. Tokių įrankių pagrįstumas yra taip pat jau ne kartą įrodytas (Bakker et al., 2016; Ebert et al., 2015; Larsen, 2016). Programėlė sukurta nemokamai ir visiems prieinama nemokamai.

Programėlės koncepciją sudaro 5 dalys: emocijų stebėjimo mechanizmas, savipagalbos pratimai, pagalbos linijos, interaktyvus pagalbos žemėlapis bei profesionalų parengta edukacinė medžiaga.

Kūrėjai: JPP „Kurk Lietuvai“ projektų vadovai Kristina Medžiaušytė ir Donatas Paulauskas

Įgyvendintojas: UAB „TeleSoftas“ (dir. Algirdas Stonys)

Partneriai: LR sveikatos apsaugos ministerija, „Jaunimo linija“, Valstybinis psichikos sveikatos centras, LR Prezidentės kampanija „Už saugią Lietuvą“.

Profesionalai, prisidėję prie turinio kūrimo: prof. dr. Arūnas Germanavičius, gydytojas psichoterapeutas Dainius Jakučionis, psichologė Lina Vaisetaitė, dr. Jurgita Rimkevičienė, gyd. psichiatrė – psichoterapeutė Brigita Bax, Dr. Agnė Jurgaitytė-Avižinienė, dr. Aušra Širvinskienė, psichologas Antanas Mockus ir kiti.

 

Pastebėjimai ir patarimai, kaip galima patobulinti šį įrankį yra labai laukiami el. p.: pagalba.sau@sam.lt

Programėlė prieinama „Google Play“ android telefonų vartotojams čia, o iOS sistemų vartotojams čia.

 

Video apie programėlę: https://www.youtube.com/watch?v=o5ERZFJuq08&t=22s

Video iš programėlės pristatymo renginio 2017-05-15 Valstybės pažinimo centre: https://www.youtube.com/watch?v=XrnWgskP8u

 

  

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-12-30