BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Programos naujienos

  2017 m. balandžio 28 d. Vilniaus Rotušėje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija suorganizavo Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos lėšomis finansuotų sveikatos srities programų baigiamąjį renginį „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas“. Renginio metu dalyviai apžiūrėjo programos nuotraukų galeriją, buvo pristatyti įgyvendintų programų rezultatai ir pasiekti pokyčiai Lietuvoje.
Renginio nuotraukos (spausti čia).
Pranešimai spaudoje (spausti čia) ir (spausti čia).
Reportažas LRT televizijoje (spausti čia).
 

Penkerius metus įgyvendinto Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos sveikatos srityje projekto „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugų gerinimas Lietuvoje“ rezultatai reikšmingi. Patiems mažiausiems pacientams bei jų mamoms, nesvarbu, kur jie gyvena – sostinėje, ar atokiame mūsų šalies miestelyje, teikiamos vienodos kokybiškos bei aukščiausio lygio šiuolaikiškos paslaugos. Šiam kilniam tikslui pasiekti buvo panaudota 27 mln. eurų  Lietuvos ir Šveicarijos paramos lėšų. „Šis projektas – tikra pažangos „revoliucija“ Lietuvos akušerijos ir neonatologijos srityje, – dėkodamas kolegoms iš Šveicarijos teigė Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris Gedeminas Aleksonis.
Skaitykite visą Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimą spaudai paspaudę šią nuorodą.

  Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija bei Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programa ir šiemet paruošė naujagimiams mielus suvenyrus (kepuraites, kojinaitės ir naujagimio korteles), kurios iškeliavo į visas 27 programoje dalyvaujančias Lietuvos ligonines.
Nuotraukas iš ligoninių galite rasti paspaudę šią nuorodą.
 

2017 m. sausio 25–26 d. Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos duomenų tvarkymo informacinės sistemos (NGN IS) pažangūs naudotojai mokomi formuoti ataskaitas Business Inteligence (BI) komponento pagalba.

BI komponentas leidžia kurti, modifikuoti, apskaičiuoti ir atvaizduoti NGN IS veiklos analitikos rodiklius ir ataskaitas, išplečiant statistinių duomenų apie nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatą analizės galimybes.

 

70 parengtų akušerijos ir neonatologijos metodikų buvo redaguotos, pritaikytos patogiam praktiniam naudojimui ir išleistos 5 atskirose „Handbook“ knygelėse pagal temas:
1. Normalus nėštumas ir gimdymas,
2. Skubioji akušerinė pagalba,
3. Nėštumo patologija ir gretutinės ligos,
4. Skubioji neonatologinė pagalba,
5. Naujagimių ligos ir patologinės būklės.

  2017 m. sausio 4 d. Žindymo skatinimo komitetas priėmė protokolinius sprendimus dėl stacionarinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų pripažinimo Naujagimiams palankiomis ligoninėmis arba įsipareigojusiomis tapti Naujagimiams palankiomis ligoninėmis (NPL). Ligoninių vertinimas buvo atliktas Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusios Europos Sąjungos sveikatos sektoriuje, projekto „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ lėšomis.
Naujagimių palankių ligoninių ir įsipareigojusių jomis tapti sąrašą galite rasti paspaudę šią nuododą.
  Sveikatos apsaugos ministerija atlieka nėščiųjų ir gimdyvių pasitenkinimo sąlygomis ligoninėse vertinimą.

Visas mamytes, gimdžiusias nuo 2015 m. sausio 1 d. kviečiame užpildyti klausimyną pagal žemiau esančią nuorodą ir įvertinti savo patirtį nėštumo ir gimdymo metu. Ši informacija padėtų gerinti Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų teikiamų paslaugų kokybę nėščiosioms ir gimdyvėms.
https://goo.gl/iynwci
 

Šių metų gruodžio 14 d. viešbutyje „Radisson Blu Hotel Lietuva“ vyko Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusios Europos Sąjungos sveikatos sektoriuje, baigiamoji konferencija „Saugi mama ir saugus naujagimis“. Renginio metu vyko pirmosios Lietuvoje perinatalinio medicinos personalo žaidynės, kurių metu specialistai, dirbantys su mama ir naujagimiu, demonstravo medicinines žinias ir įgūdžius. Žaidynės vainikavo penkis metus trukusį Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“.
Skaitykite plačiau (spausti čia)
Reportažas televizijoje (spausti čia)
Renginio nuotraukos (spausti čia)

 

Nuo šiol 24-iose Lietuvos ligoninėse nėščiosioms, gimdyvėms bei naujagimiams bus šilčiau, jaukiau ir, žinoma, saugiau. Baigus įgyvendinti vieną iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programų, per penkerius metus didžiųjų ir mažųjų miestų ligoninėse, teikiančiose akušerijos bei neonatologijos paslaugas, įrengtos naujausios energiją tausojančios technologijos.Programos lėšomis ligoninėse įdiegtos energiją tausojančios priemonės: apšiltintos sienos, stogai, pakeisti langai ir lauko durys, modernizuotos šildymo, vėdinimo, elektros tiekimo sistemos, įrengtos suspausto oro, vakuumo ir deguonies tiekimo sistemos.

Skaitykite visą Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimą spaudai paspaudę šią nuorodą.

  2016 m. lapkričio 28-29 d. įgyvendinant projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje” vyko instruktorių – mokytojų, techninių darbuotojų ir administratorių mokymai. Dalyviai mokomi, kaip sėkmingai atlikti projekto metu parengtų ir patvirtintų 70 metodikų diegimą, taikymą ir monitoringą ligoninėje, kaip organizuoti projekto metu įgytų žinių ir įgūdžių palaikymo tvarką, siekiant užtikrinti nuolatinį kvalifikacijos kėlimą ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas ligoninėje.
Mokymų akimirkos (spausti čia)

 
 

2016 m. lapkričio 22–24 d. Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus miestuose vyksta seminarai siekiant visų akušerijos ir neonatologijos paslaugas teikiančių sveikatos priežiūros įstaigų atstovams pristatyti Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos lėšomis kuriamą Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos duomenų tvarkymo informacinę sistemą (NGN IS), kuri leis patobulinti ir praplėsti statistinių duomenų apie nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatą kaupimą.
Seminaro akimirkos (spausti čia)
 

 

2016 m. spalio mėn. prasidėjo "Antrojo nėštumo trimestro ultragarsinės patikros mokymai" specialistams, dirbantiems su nėščiosiomis įvairiose Lietuvos ligoninėse, kurie tęsis iki gruodžio mėnesio vidurio.


Daugiau nuotraukų (spausti čia)
 

 

2016 m. rugsėjo 30 d. pristatytas VšĮ Klaipėdos universitetinės ligoninės įgyvendintas projektas, kuriam buvo skirta daugiau kaip 2.5 mln. Eur parama. Projekto dėka apšiltintos lauko sienos (su cokoline dalimi), apšiltintas stogas, pakeisti langai ir durys, rekonstruota šildymo ir vėdinimo sistema (įrengiant rekuperacinę vėdinimo sistemą), rekonstruota šildymo sistema ir šilumos punktas, modernizuota vidaus elektros tiekimo sistema, įrengta suspausto oro ir deguonies tiekimo sistema.
Taip pat ligoninei jau yra ir dar bus iš viso pristatyta 101 vnt. 42 pavadinimų modernios medicinos įrangos už daugiau kaip 1.1 mln. Eur.
Renginio akimirkos (spausti čia)

 

2016 m. rugsėjo 23 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje vyko 24 ligoninių vadovų ir už projektų įgyvendinimą atsakingų asmenų susitikimas. Aptarta Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos projektų įgyvendinimo eiga, pasiekti rezultatai bei planai.
Susitikimo akimirkos (spausti čia)

 

 

2016 m. rugsėjo mėn. prasidėjo "Pirmojo nėštumo trimestro ultragarsinė patikra" mokymai,specialistams, dirbantiems su nėščiosiomis įvairiose Lietuvos ligoninėse, kurie tęsis iki gruodžio mėnesio pradžios.


Daugiau nuotraukų (spausti čia)

 

Birželio 1-ąją – minėdama Tarptautinę vaikų gynimo dieną, VšĮ Respublikinė Kauno ligoninė Akušerijos ir ginekologijos kliniką „Krikščioniškieji gimdymo namai“ pristatė čia nuo 2012 m. įgyvendinamą Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos projektą, kurio dėka atnaujinta klinikos infrastruktūra, gauta daug modernios medicinos įrangos, o specialistai turi galimybę įgyti naujų žinių ir patirties.

Plačiau skaitykite paspaudę šią nuododą
Renginio akimirkos (spausti čia)

 

2016 m. balandžio 19 d. Šveicarijos atsakingų institucijų atstovai kartu su Sveikatos apsaugos ministerijos, Finansų ministerijos ir VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros atstovais lankėsi VšĮ Kauno Klinikinėje ligoninėje. Vizito metu buvo pristatyta ir aptarta Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos lėšomis finansuojamų projektų įgyvendinimo eiga, apžiūrėti vykdomi rangos darbai bei ligoninei pristatyta moderni medicinos įranga, aptarti pasiekti rezultatai ir kt.

Vizito akimirkos (spausti čia).
 

 

Per 2015 m. net 2337 medicinos specialistai iš visos Lietuvos kėlė kvalifikaciją moderniuose mokymuose, skirtuose su nėščiosiomis, gimdyvėmis ir naujagimiais dirbantiems profesionalams. Įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje”, mokymai vyko 5 Lietuvos regionuose, pakviesti specialistai net iš 32 ligoninių.
Projekto vadovas, Kauno klinikų Gimdymo skyriaus vadovas prof. Mindaugas Kliučinskas džiaugiasi, kad dar vienas projekto etapas įgyvendintas sėkmingai: „Tai pavyko bendro atsakingų institucijų, projekto vykdytojų, paramos gavėjų, partnerių darbo komandoje dėka. Pasiekti geriausi rezultatai”.
Daugiau skaitykite paspaudę šią nuorodą.

 

2015 m. rugsėjo 30 d. Kaune susirinko 27 Lietuvos ligoninių, gavusių paramą iš bendro Šveicarijos ir Lietuvos projekto, atstovai. Susitikimo metu aptartas naujausių akušerijos ir neonatologijos metodikų įdiegimo Lietuvos ligoninėse planas. Metodikas ir įdiegimo ligoninėse planą galite rasti paslaudę šią nuorodą.
Be sukurtų metodikų ir mokymų medicinos personalui, projektas "Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje" skirtas modernios medicinos įrangos bei reanimobilių su naujagimiams vežti skirta specialia įranga pirkimui, remonto darbams ligoninėse, pritaikant patalpas moderniai medicininei įrangai sumontuoti ir naudoti​, kompiuterinei nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos duomenų bazei kurti.
Susitikimo akimirkos (spausti čia).

  2015 m. liepos 7 d. trys modernūs reanimobiliai su naujagimiams saugiai pervežti skirta įranga perduoti didžiausioms Lietuvos ligoninėms – LSMUL Kauno klinikoms, Vaikų ligoninei (VU ligoninės Santariškių klinikų filialui) ir Klaipėdos universitetinei ligoninei. Erdvesni ir patogesni reanimobiliai nupirkti iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ projekto lėšų.
Video (spausti čia) ir nuotraukos (spausti čia).
 

2015 m. gegužės 28 d. Sveikatos apsaugos ministerijoje vyko 24 ligoninių vadovų ir už projektų įgyvendinimą atsakingų asmenų susitikimas. Aptarta Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos įgyvendinimo eiga bei pasiekti rezultatai ir pristatyti pacientų pasitenkinimo sąlygomis ligoninėse, dalyvaujančiose programose vertinimo tarpiniai rezultatai.

Tarpinė poveikio vertinimo ataskaita 2015
Pacientų pasitenkinimo vertinimo pristatymas (spausti čia).
Susitikimo akimirkos (spausti čia).

 

2015 m. gegužės 20 d. Šveicarijos ekonomikos reikalų valstybės sekretoriato vadovės p. Marie-Gabrielle Ineichen-Fleisch vadovaujama delegacija lankėsi VšĮ Vilniaus gimdymo namuose. Čia su Sveikatos apsaugos, Finansų ministerijų viceministrais bei atstovais apžiūrėta vieną iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos (sveikatos sektoriuje) įgyvendinimo vietų ir susipažinta su šios programos veiklomis bei pasiektais rezultatais.
Vizito akimirkos (spausti čia).

 

2015 m. balandžio 13-14 d. Lietuvoje lankėsi Šveicarijos Konfederacijos atsakingų institucijų atstovų delegacija. Prieš balandžio 14 d. vyksiantį metinį susitikimą dėl Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos įgyvendinimo, Šveicarijos atstovai kartu su Sveikatos apsaugos ministerijos, Finansų ministerijos ir Centrinės projektų valdymo agentūros atstovais lankėsi VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, kur įgyvendinamos programos „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ ir „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“.
Vizito akimirkos (spausti čia).

 

2015 m. sausio 13-14 d. Kaune prasidėjo medicinos personalo kvalifikacijos tobulinimo kursai, įgyvendinant projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“. Į seminarą „Konfliktų valdymas ir bendravimas su pacientais“ susirinko akušerės, slaugytojos, gydytojai neonatologai, akušeriai ginekologai ir anesteziologai reanimatologai iš visos Lietuvos. Pirmieji mokymai buvo skirti medicinos specialistams, kurie bus instruktoriais kituose projekto mokymuose. Būsimieji lektoriai parengti standartizuotai diskutuoti su auditorija, kaip tinkamai išklausyti, bendrauti su pacientais, valdyti stresą ir išvengti nesklandumų teikiant akušerinę ir neonatologinę pagalbą. Seminarai „Naujagimių gaivinimas“ ir „Šiuolaikinė pradinė akušerinė pagalba“ vyko sausio 22 ir 26 d. Kiti du numatyti mokymų kursai, „Naujagimių būklės stabilizavimas ir paruošimas transportavimui“ bei „Šiuolaikinė specializuota akušerinė pagalba“, prasidės šių metų kovo mėnesį. Mokymai taip pat vyks Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.
 

  2014 m. lapkričio 12 d. įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ užbaigtas dar vienas etapas. Po daugiau nei pusantrų metų intensyvaus darbo LSMUL Kauno klinikos pristatė 70 mokslo įrodymais pagrįstų diagnostikos bei gydymo metodikų – 30 neonatologijos ir 40 akušerijos. Parengus metodines priemones, projektas pasirengęs žengti į kitą įgyvendinimo etapą – mokymus medicinos personalui.
Plačiau apie minėtų metodikų pristatymą skaitykite (spausti čia), o pristatymo akimirkas galite rasti čia.
 

2014 m. spalio 29 d. VšĮ Vilniaus gimdymo namuose lankėsi Šveicarijos Konfederacijos parlamento devynių asmenų delegacija kartu su LR finansų ministerijos viceministru, LR sveikatos apsaugos viceministru ir minėtų ministerijų atstovais. Šveicarijos parlamento delegacija apžiūrėjo vieną iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos įgyvendinimo vietų ir susipažino su minėtos programos veiklomis bei pasiektais rezultatais.
Vizito akimirkos (spausti čia).

 

2014 m. rugsėjo 24-26 d. Lietuvoje lankosi „Swiss Tropical and Public Health Institute“ atstovai Nicolaus Lorenz ir Gelmius Šiupšinskas, kurie vertina Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, programos „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugų gerinimas Lietuvoje“ įgyvendinimo eigą.
Vizito akimirkos (spausti čia).

 

2014 m. rugpjūčio mėn. Lietuvos ligoninėms, programos „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ projekto paramos gavėjoms, pristatyta moderni medicinos įranga. Mikroskopai, operaciniai stalai naujagimiams, instrumentų rinkiniai vaisiaus smulkinamosioms operacijoms pasiekė Santariškių klinikas, LSMUL Kauno klinikas, Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę, Regioninę Telšių ligoninę, Tauragės ligoninę ir Vaikų ligoninę.
Nuotraukos (spausti čia).

 

2014 m. balandžio 29 d. Lietuvoje lankėsi Šveicarijos Konfederacijos atsakingų institucijų atstovų delegacija. Prieš š. m. balandžio 30 d. vykusį metinį susitikimą dėl Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos įgyvendinimo, Šveicarijos atstovai kartu su Sveikatos apsaugos ministerijos, Finansų ministerijos ir VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros atstovais lankėsi sveikatos srities programų „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ ir „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ įgyvendinimo vietose, t. y. Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose yra teikiamos paslaugos nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams.
Nuotraukos (spausti čia).

 

2014 m. sausio 16 d. Vilniaus gimdymo namuose (Tyzenhauzų g. 18A, Vilnius) Sveikatos apsaugos ministerija žurnalistams surengė priešpiečius. Kartu su sveikatos apsaugos ministru Vyteniu Povilu Andriukaičiu ir Šveicarijos ambasadoriumi Markus N. P. Dutly bei Vilniaus gimdymo namų direktore Kornelija Mačiuliene buvo aptariama Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos įgyvendinimo eiga.
Programos pristatymas (spausti čia).

  Prasidėjus 2014 metams Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija nori pasidžiaugti nuveiktais darbais įgyvendinant Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programą, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje. Lietuvos ligoninėms pristatyta ir parengta naudoti dalis programos „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugų gerinimas Lietuvoje“ projekte numatytos modernios medicinos įrangos. Į programą „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ įtrauktos 5 Lietuvos ligoninės.
Plačiau skaitykite čia.
 

2013 m. spalio mėn. Sveikatos apsaugos ministerijos ir Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai dalyvavo patikrose Lietuvos ligoninėse, dalyvaujančiose Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programoje ir apžiūri patalpas, kuriose bus atliekami rangos darbai ir įdiegiamos energiją taupančios priemonės.
Akimirkos iš patikrų (spausti čia).

  Programoje „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ dalyvaujančias ligonines pasiekė pirmoji medicininos įranga! Aparatūra jau pristatyta: Alytaus S. Kudirkos ligoninėje, Marijampolės ligoninėje, Kauno klinikinėje ligoninėje, P. Mažylio gimdymo namuose, Respublikinėje Kauno ligoninėje, Kauno klinikose, Visagino ligoninėje, Ukmergės ir Utenos ligoninėse.
Kviečiame kartu pasidžiaugti (nuotraukos).
  VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos, VšĮ Respublikinė Šiaulių bei VšĮ Visagino ligoninės, kurios buvo „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugų gerinimas Lietuvoje“ programos paramos gavėjos, įtrauktos ir į programą „Energiją tausojančių technologijų įdiegimo Lietuvos ligoninėse, teikiančiose paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“. Įgyvendinant programą minėtoms ligoninėms bus įdiegtos energiją taupančios priemonės: modernizuotos vidaus elektros tiekimo sistemos, įskaitant LED apšvietimą, renovuotos šildymo sistemos bei modernizuotos patalpų vėdinimo ir kondicionavimo sistemos.
 

Į Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą įtrauktos 2 naujos paramos gavėjos – VšĮ Vilkaviškio bei VšĮ Raseinių ligoninės. Pagal programą „Energiją tausojančių technologijų įdiegimo Lietuvos ligoninėse, teikiančiose paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ ligoninėms bus pagerinta pastatų šiluminė izoliacija – apšiltintos lauko sienos, pakeisti langai, bus įdiegtos energiją taupančios priemonės: modernizuotos šildymo sistemos bei elektros tiekimo sistemos, įskaitant LED apšvietimą, modernizuotos vėdinimo ir kondicionavimo sistemos bei suspausto oro bei deguonies tiekimo sistemos. Taip pat skirtas finansavimas modernios medicinos įrangos įsigijimui iš „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugų gerinimas Lietuvoje“ programos.

 

2013 m. balandžio 10 d. LR finansų ministerijos, VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros ir LR sveikatos apsaugos ministerijos atstovai dalyvavo projekto „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ Partnerių susitikime, kurį organizavo projekto vykdytojas LSMUL VšĮ Kauno klinikos.
Akimirkos iš susitikimo (spausti čia).

  2012 m. rugpjūčio 30 d. VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra suorganizavo mokymus projektų vykdytojams, įgyvendinantiems Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos "Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams" projektus. Mokymuose dalyvavo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, VšĮ Centrinės projektų valdymo agentūros, Lietuvos Respublikos finansų ministerijos ir Lietuvos ligoninių bei jų filialų, teikiančių sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams atstovai.
 

2012 m. birželio 12 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra ir Lietuvos ligoninės bei jų filialai, teikiantys sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams pasirašė Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, programų "Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugų gerinimas Lietuvoje" ir "Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams" 17-os projektų įgyvendinimo sutartis.
Projektų įgyvendinimo sutarčių pasirašymo akimirkos (spausti čia).

  2012 m. vasario 9 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos Respublikos finansų ministerija ir VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra pasirašė Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje, programų "Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugų gerinimas Lietuvoje" ir "Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams" įgyvendinimo sutartis.
  2011 m. gruodžio 20 d. Lietuvos Respublikos finansų ministerija pasirašė paramos susitarimus su Šveicarijos plėtros ir bendradarbiavimo agentūra ir Ekonomikos reikalų valstybės sekretoriatu dėl paramos lėšų skyrimo „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ ir „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ programų įgyvendinimui 2012–2016 metais.
Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimas paramos susitarimų pasirašymo renginyje 2011 m. gruodžio 20 d.
Daugiau informacijos galite rasti Finansų ministerijos tinklapyje.
    Lietuvos Respublikos finansų ministerija 2011 m. balandžio 28 d. raštu informavo, kad Šveicarijos Ekonominių reikalų valstybės sekretoriatas ir Šveicarijos plėtros ir bendradarbiavimo agentūra patvirtino Sveikatos apsaugos ministerijos parengtas galutines programų „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ ir „Energiją tausojančių technologijų įdiegimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ paraiškas.

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-12-27