BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Atitinkama ankstesnė patirtis

  • 1994–1996 m. Šveicarijos Vyriausybė skyrė 4,6 mln. Šveicarijos frankų finansinę paramą projektui „Neonatologija“. Už šias lėšas 8 didžiausioms šalies ligoninėms, teikiančioms sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams, buvo nupirkti šiuolaikiški medicinos prietaisai bei apmokytas ligoninių personalas. Tai sudarė prielaidas sukurti naują pagalbos nėščiajai, gimdyvei ir naujagimiui sistemą, padėjo žymiai sumažinti naujagimių, kūdikių ir perinatalinį mirtingumą bei pakelti medicinos personalo kvalifikaciją.
     
  • 1997–1999 metais Šveicarijos Vyriausybės skyrė 4 mln. Šveicarijos frankų finansinę parama projektui „Vaikų intensyvioji terapija ir vaikų anestezija“. Paramos lėšos buvo panaudotos Vilniaus, Kauno universitetinių bei Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių krašto ligoninių penkiems vaikų reanimacijos ir intensyvios terapijos bei dviems vaikų anestezijos skyriams medicinos prietaisais aprūpinti, jų personalui mokyti ir transportavimo sistemai sukurti. Tai sudarė prielaidas visoje šalyje plėtoti naują pagalbos sunkiai sergantiems vaikams teikimo struktūrą, vaikų transportavimo sistemą, užtikrino kvalifikuotą ir saugią pagalbą sunkiai sergantiems bei kritinės būklės vaikams.

Įgyvendinant aukščiau Šveicarijos vyriausybės finansuojamus projektus „Neonatologija“ ir „Vaikų intensyvioji terapija ir vaikų anestezija“ buvo bendradarbiaujama su Šveicarijos Raudonojo Kryžiaus organizacija, Šveicarijos Berno ir Bazelio universitetinių vaikų ligoninių techniniais bei medicinos konsultantais, kurie padėjo planuoti ligoninių infrastruktūros pakeitimus bei organizavo mokymus, seminarus ir simpoziumus Lietuvos medicinos specialistams.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-26