BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


header image

Pasvalio ir Biržų rajonų savivaldybių mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų gerinimas

Aktualijos

Pasirašyta projekto „Pasvalio ir Biržų rajonų savivaldybių mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų gerinimas“ įgyvendinimo sutartis


Projekto kodas: NOR-LT11-SAM-01-K-02-004

Projekto vykdytojas – Pasvalio savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Projekto partneris – Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Projekto įgyvendinimui numatoma skirti 245 988,60 Eur

Projekto tikslas – sveikatos priežiūros paslaugų Pasvalio ir Biržų rajonų ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigose gerinimas ir plėtra.

Projekto įgyvendinimo metu įsigytos modernios vaizdinės priemonės padės patraukliau pateikti dėstomą informacija, o vaikams – lengviau ją įsisavinti. Projekto įgyvendinimo metu įrengus ir suremontavus ugdymo įstaigų sveikatos kabinetus, įsigijus visus privalomus šiems kabinetams baldus, įrangą ir pagrindines bei papildomas priemones, sveikatos priežiūros specialistai turės visas galimybes vykdyti ir užtikrinti šias ikimokyklinio bei mokyklinio amžiaus vaikams reikalingas funkcijas: lėtinių neinfekcinių ligų, jų rizikos veiksnių ir šių ligų paūmėjimų profilaktika; infekcinių ligų ir jų veiksnių profilaktika; nelaimingų atsitikimų prevencija; pirmosios pagalbos teikimas ir mokymai suteikti pirmąją pagalbą kitiems; sveikos mitybos skatinimas bei sveikos mitybos įgūdžių formavimas; pagalba vaikams ugdant sveikos gyvensenos ir asmens higienos įgūdžius; žalingų įpročių prevencija ir kt.

Įsigytos modernios vaizdinės priemonės padės patraukliau pateikti dėstomą informacija, o vaikams – lengviau ją įsisavinti. Sveikatos ugdymas ir sveikos gyvensenos mokymas, pasitelkiant projekto metu įsigytas priemones, turės didžiulę reikšmę vaikų ateičiai, kadangi ugdys fizinę, protinę, dvasinę ir socialinę vaikų sveikatą. Bus sudarytos geresnės sąlygos svarbiausių sveikatos žinių vaikams perdavimui ir įsisavinimui, nuostatų ir sveikos gyvensenos įgūdžių formavimui.

Tikimasi, kad projekto dėka pagerės vaikų ir jaunimo, lankančių ugdymo įstaigas sveikatos rodikliai, mažės susirgimų skaičius, vaikai įgaus sveikos gyvensenos ir sveikos mitybos žinių bei įgūdžių ir pan. Aktyviai dirbant su vaikais, tinkamai ir vaikams suprantamai bei įdomiai pateikiant sveikatos priežiūros, prevencinę ir kitą informaciją, sumažės tikimybė susirgti tomis ligomis (pvz., infekcinėmis), kurių, turint tam tikrų žinių, lengvai galima išvengti ir sumažinti šių ligų atvejų skaičių. Sveikatos priežiūros specialistų darbas su vaikais ir jaunimu sumažins rūkalų, narkotinių medžiagų ir alkoholio vartojimą, bus savalaikė prevencija nusikalstamumui didėti.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-26