copyright

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Įgyvendinta dvišalė visuomenės sveikatos iniciatyvoms Alytuje skirta veikla

2015 m. balandžio 27 – gegužės 1 d. Alytaus miesto savivaldybės, Alytaus poliklinikos ir Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovai, įgyvendindami visuomenės sveikatai skirtą iniciatyvą Alytuje, susitiko su Lingdalio (Lyngdal) savivaldybės (Norvegijos Karalystė) atstovais – administracijos vadovu Normanu Udlandu, Vaikų ir paauglių sveikatinimo departamento vadove Karen E. Lind. Pažintinės kelionės metu Alytaus miesto savivaldybės atstovai susipažino su Norvegijoje veikiančia sveikatos sistema ir jos veikimo būdais. Bendrauta su savivaldybės atstovais, kurie koordinuoja regiono sveikatos sistemą.

Karen E. Lind supažindino su Norvegijos sveikatos paslaugų teikimo modeliais ir nacionaline mokyklų sveikatos sistema. Ypač didelis dėmesys Norvegijoje skiriamas 0–20 metų amžiaus vaikams, labai glaudžiai susietos socialinės ir sveikatos apsaugos sistemos. Savivaldybė, atlikdama prevencines sveikatos priežiūros paslaugas, taip pat domisi socialiniais aspektais. Tai daroma per valstybės institucijų sukurtus klausimynus, kurie yra sudaryti regioniniu ar nacionaliniu lygiu. Savivaldybė, vertindama klausimynų duomenis, identifikuoja pagrindines šios amžiaus grupės problemas šeimos, mokyklos ar laisvalaikio aplinkoje. Tokia praktika galėtų būti pritaikyta ir Alytaus apskrities savivaldybėse. Galėtų būti sukurtos specializuotos apklausos, kuriomis būtų identifikuojamos ir sprendžiamos ne tik su sveikatos apsauga, bet ir su socialinių paslaugų spektru susijusios problemos.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartas tolimesnis sveikatos ir socialinės apsaugos sričių specialistų bendradarbiavimas.

Veikla finansuojama 2009–2014 m. Norvegijos finansinio mechanizmo programos Nr. LT11 "Visuomenės sveikatai skirtos iniciatyvos" Dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšomis.

Informacijos šaltinis:

http://www.alytus.lt/naujienos-top/-/asset_publisher/ntbIuLU9pXiO/content/baigta-igyvendinti-visuomenes-sveikatai-skirtos-iniciatyvos-alytuje-veikla?redirect=http%3A%2F%2Fwww.alytus.lt%2Fnaujienos-top%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_ntbIuLU9pXiO%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_pos%3D2%26p_p_col_count%3D7

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-26