copyright

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Biržuose viešėjo projekto „Sveikesnis ir saugesnis Biržų jaunimo gyvenimas!“ partnerio – Bergeno universiteto – atstovai

Į Biržus atvyko Bergeno universiteto Sveikatos fakulteto, Slaugos instituto dėstytojos Ragnhild Sollesnes ir Agnes Giertsen.  A. Giertsen taip pat yra Bergeno miesto (Norvegija) Jaunimo sveikatos centro vadovė. 

Vizito metu partneriai aplankė Biržų miesto sveikatos priežiūros įstaigas, taip pat Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurą, Biržų atvirą jaunimo erdvę (šalia jos įsikurs Jaunimui palankių sveikatos paslaugų koordinacinis centras) bei susipažino su jų vykdomomis veiklomis.

Svečiai taip pat pasidalino gerąja savo patirtimi, pristatė Bergeno jaunimo sveikatos centro veiklą, taip pat skaitė pranešimus temomis „Lytiškai plintančios infekcijos ir neplanuoto nėštumo neigiamo poveikio sveikatai mažinimas“  ir „Sveikatos sutrikimų susijusių su antsvoriu ir nutukimu bei mažu fiziniu aktyvumu mažinimas“.

Projekto vadovas, Biržų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Merūnas Jukonis pristatė jau įvykdytas, vykdomas ir būsimas projekto veiklas, Savivaldybės administracijos vyriausiasis sveikatos specialistas (Savivaldybės gydytojas) Kęstutis Knizikevičius pateikė sveikatos situaciją Biržuose.  Biržų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras  taip pat pasidalino gerąja patirtimi ir supažindino su įstaigos veikla. Jaunimo palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė Vesta Urvakytė pristatė sukurtą tinklalapį www.sveikatostinklas.lt, kuris vienija visas savivaldybes,  dalyvaujančias projekte. Šiame jaunimui skirtame tinklapyje galima rasti ne tik naujienas, bet ir informaciją, susijusią su visais keturiais jaunimo sveikatos algoritmais, o taip pat ir kitos jaunimui aktualios ir patikimos informacijos.

Laisvu laiku biržiečiai svečiams aprodė ir savo krašto įžymybes: Biržų pilį, karstines įgriuvas, ilgiausią pėsčiųjų tiltą, Astravo dvarą ir žinoma naująjį Kirkilų karstinių ežerėlių apžvalgos bokštą.   

Partneriai liko patenkinti vizitu ir užsimezgusia partnerystė, sutarta toliau keistis informacija, o biržiečiai dar buvo pakviesti atvykti ir į Bergeną.

Svečių vizitas finansuotas Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis.

 

Biržų rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Merūnas Jukonis

 

Vizito akimirkos:


 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-26