2014–2021 m. EEE parama

Europos ekonominės erdvės (EEE) 2014–2021 metų programa „Sveikatos apsauga“

 

2018 m. balandžio 24 d. finansų ministras Vilius Šapoka ir Norvegijos Užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Audun Halvorsen pasirašė Susitarimo memorandumus, kuriais remiantis Norvegija, Islandija ir Lichtenšteinas Lietuvai skirs 117.6 mln. eurų, beveik 98% šios sumos yra Norvegijos Karalystės investicijos. Pagal Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinius mechanizmus Lietuvai skiriamos lėšos bus panaudotos socialinei ir ekonominei atskirčiai Lietuvoje mažinti. Investicijos bus skirtos gerinti psichikos sveikatą ir užtikrinti rizikos grupės vaikų bei jaunimo gerovę.

2016 m. gegužės 3 d. po beveik dvejus metus trukusių derybų Europos Sąjunga, Islandijos Respublika, Lichtenšteino Kunigaikštystė ir Norvegijos Karalystė pasirašė susitarimus dėl naujojo 2014–2021 metų laikotarpio Europos ekonominės erdvės (EEE) ir Norvegijos finansinių mechanizmų įgyvendinimo. Įgyvendinant šiuos mechanizmus planuojama 2,8 mlrd. eurų investicijų į 15 Europos Sąjungos valstybių, siekiant toliau mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus EEE šalyse ir stiprinti bendradarbiavimą su šalimis donorėmis.

Visa aktuali informacija apie tolesnę 2014–2021 metų EEE finansinių mechanizmų įgyvendinimo eigą taip pat bus skelbiama čia.