BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Informacija dėl E. recepto

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. birželio 25 d. įsakymo „Dėl Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Tvarkos aprašas) 2.3 papunkčiu visos vaistinės nuo 2015 m. lapkričio 2 dienos turi naudoti Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą (toliau – ESPBI IS) ir išduoti (parduoti) vaistus, medicinos pagalbos priemones pagal elektroninius receptus.

 

Atkreipiame dėmesį, kad jeigu Jūsų vaistinė neturi galimybės prisijungti prie E. recepto posistemės per savo vidinę informacinę sistemą, Jūs galite naudotis e. sveikatos portalu http://www.esveikata.lt. Tam, kad Jūsų vaistinė galėtų aptarnauti e. receptus, turite pasirašyti sutartį su ESPBI IS pagrindiniu tvarkytoju valstybės įmone Registrų centras.

Dėl klausimų, susijusių su ESPBI IS, prašome kreiptis į Registrų centro E.Sveikatos grupę kontaktais tel. +370 5 236 4577, [email protected]

Dėl sutarčių sudarymo klausimų prašome kreiptis į Registrų centro E.Sveikatos grupę kontaktais tel. +370 5 236 4577, [email protected]

Dėl teisinių klausimų, susijusių su e. sveikatos sistema, galima kreiptis į Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos priežiūros išteklių ir inovacijų valdymo departamento E. sveikatos koordinavimo ir įgyvendinimo skyriaus specialistus.

Dėl teisinių klausimų, susijusių su receptu rašymu ar išdavimu, galima kreiptis į Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos politikos skyrių.

Detalesnę informaciją dėl e. sveikatos sprendimų naudojimo galite rasti adresu http://sam.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/e-sveikata pasirinkus skiltį: Reikalavimai sveikatos priežiūros įstaigų ir vaistinių informacinėms sistemoms. Taip pat farmacijos specialistas turi turėti bent vieną elektroninį parašą, kurie turi atitikti reikalavimus elektroninio parašo sertifikatui naudoti ESPBI IS. ESPBI IS priima visus sertifikatus sudarytus pagal Nacionalinio sertifikavimo profilį, kuriuose ir autentifikavimo, ir pasirašymo sertifikatai turi asmens kodą.


 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-25