BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


header image

Informacija vaistinėms ir farmacijos specialistams

Bendra informacija:

  • DĖL IŠDAVIMO DOKUMENTŲ KLAIDŲ, IŠDUODANT VAISTUS PAGAL E. RECEPTUS 

    E. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (toliau – ESPBI IS) pagrindinis tvarkytojas VĮ Registrų centras informuoja, kad pasitaiko atvejų kai vaistinės, kurios dirba naudodamos savo informacines sistemas, iš karto neperduoda informacijos į ESPBI IS ir nepasirašo vaisto išdavimo dokumentų. ESPBI IS nėra užfiksuojamas vaisto išdavimas ir pacientas, nuėjęs į kitą vaistinę, pakartotinai gali įsigyti vaistų ar MPP pagal tą patį e. receptą. Tačiau atsižvelgiant į tai, kad vienu metu pagal tą patį e. receptą galimas tik vienas išdavimas, ESPBI IS leidžia pateikti išdavimo dokumentą tik vienai vaistinei. Kita vaistinė, nors iš išdavė vaistus, bet teikianti į ESBPI IS sistemą išdavimo dokumentą vėliau, išdavimo dokumento nebegali suformuoti. Todėl siekiant išvengti pirmiau minėtų klaidų ir apsaugoti vaistines nuo finansinių nuostolių, E. recepto diegėjas papildomai 2016 m. lapkričio 24 d. įdiegė patikrą, kurios metu vaistinei pateikus išdavimo duomenis į ESPBI IS (kad ir pamiršta pakeisti recepto būsena,  nepasirašytas ankstesnis išdavimas, dėl ko jis buvo „nematomas“ kitoms įstaigoms) gaunama klaida „ERMDP_1012 Vaistai pagal šį receptą jau yra išduoti“. Vaistinės, prieš parduodamos vaistą pacientui, turėtų pateikti išdavimo duomenis į ESPBI IS ir pasitikrinti, ar nėra kito išdavimo dokumento, tačiau šiuo funkcionalumu jos nesinaudoja, o duomenis perduoda ir atitinkamai visas ESPBI IS taikomas patikros taisykles gauna dažniausiai tuomet, kai pacientas jau yra nusipirkęs vaistus ir išėjęs iš vaistinės.

    Atsižvelgdami į pirmiau minėtą informaciją, rekomenduojame prieš išduodant vaistus pagal e. receptą pateikti išdavimo duomenis į ESPBI IS ir pasitikrinti, ar vaistai pacientui nebuvo išduoti ir nėra kito išdavimo dokumento, t. y. vadovautis dokumentacija „ESPBI IS duomenų mainų ir integracijos projektavimo dokumentacija ir resursai“ ir naudotis ESPBI IS funkcionalumu.

  • Paraiškos įrašyti asmenį į Asmenų, kurie turi teisę be akcizų įsigyti etilo alkoholio sveikatos priežiūros ir farmacinės veiklos tikslams arba valstybinę farmacijos produktų kontrolę atliekančių institucijų funkcijoms įgyvendinti, sąrašą, forma (aktuali redakcija).

  • Informuojame, kad vaistininkų licencijavimą ir vaistininkų padėjėjų (farmakotechnikų) registravimą ir funkcijas, susijusias su numerio farmacijos specialisto spaudui suteikimu vykdo Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos