BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


header image

Specializuota sveikatos priežiūra

Ambulatorinių ir stacionarinių asmens sveikatos priežiūros įstaigų, teikiančių specializuotas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, steigėjai yra savivaldybių tarybos, apskričių administracijos, Sveikatos apsaugos ministerija bei fiziniai ir juridiniai asmenys.

Apskričių, universitetų ligoninėse teikiamos specializuotos ir ypač kvalifikuotos asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Pagal Sveikatos apsaugos ministerijos nustatytą stacionarių asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašą teikiamos daugiau nei 180 rūšių paslaugos, iš jų apie 45 – taikant sudėtingiausias diagnostikos technologijas ir gydymo metodus.

Restruktūrizuojant sveikatos priežiūros įstaigas siekiama užtikrinti geresnį gyventojų sveikatos priežiūros paslaugų poreikio patenkinimą, aukštesnę paslaugų kokybę, saugumą ir prieinamumą bei racionalesnį išteklių naudojimą.

Sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimas vykdomas 3 prioritetinėmis kryptimis:

  • pirmoji kryptis – ambulatorinių paslaugų, ypač pirminės sveikatos priežiūros, plėtra;
  • antroji kryptis – stacionarių paslaugų optimizavimas ir alternatyvių veiklos formų plėtra;
  • trečioji kryptis – slaugos ir ilgalaikio palaikomojo gydymo paslaugų plėtra, daugiausia dėmesio skiriant vyresnio amžiaus žmonių sveikatos priežiūros sistemai tobulinti.

 

Daugiau informacijos: Asmens sveikatos departamentas