BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


header image

Medicininė reabilitacija

Medicininės reabilitacijos sistema Lietuvoje sėkmingai plėtojama – jos dėka į visavertį gyvenimą kasdien sugrįžta daugybė žmonių.

Pacientams gali būti teikiamos pavienės (atskiros) medicininės reabilitacijos paslaugos – tai bet kurio iš medicininės reabilitacijos specialistų komandos narių taikoma medicininės reabilitacijos priemonė, kai, atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę, kitų šios komandos narių taikomos medicininės reabilitacijos priemonės nereikalingos.

Medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančios įstaigos ir paslaugų finansavimas:

Pagal galiojančius norminius teisės aktus, didžioji dalis medicininės reabilitacijos paslaugų finansuojama PSDF lėšomis.

Medicininės reabilitacijos paslaugas teikia visos daugiaprofilinės ligoninės įvairiuose šalies miestuose. Daugumą medicininės reabilitacijos ir gydymo paslaugų teikia kurortinių vietovių reabilitacijos įstaigos.

Atsiranda ir vystosi privačios medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančios įstaigos, kurios dirba be valstybės finansavimo.

Medicininės reabilitacijos paslaugas teikiantys specialistai: fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, medicinos psichologas, bendrosios praktikos slaugytojas, fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojas, socialinis darbuotojas, logoterapeutas (esant kalbos sutrikimų) ir kiti specialistai, dirbantys reabilitacijos komandos principu, derinantys tarpusavio veiklą ir siekiantys bendro rezultato. Prireikus į šią grupę gali būti įtraukti ir kiti specialistai.

NUORODOS:

Valstybinės ligonių kasos teikiama informacija:

 

FUNKCINIO NEPRIKLAUSOMUMO NUSTATYMO METODIKA

 

  

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-06-29