BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Atsakymai į klausimus apie ŽPV – ir išsamioje paskaitoje

Data

2017 01 23

Įvertinimas
0
hpv-vaccine-image.jpg

Minėdami Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad skiepai nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV) – viena efektyviausių profilaktikos priemonių, kuri apsaugo ne tik nuo šio viruso sukeliamo gimdos kaklelio, bet ir makšties, lyties organų, išangės vėžio bei lyties organų karpų. Tačiau ši Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriaus naujovė  vis dar kelia daug klausimų tiek tėvams, tiek medikams, todėl ULAC direktorius prof. dr. S.Čaplinskas kviečia pažiūrėti paskaitą apie ŽPV ir surasti atsakymus į rūpimus klausimus. Šią paskaitą galima surasti čia.

“Stengiamės atsakyti į visus klausimus ir raginame pacientus nebijoti kalbėtis su savo šeimos gydytoju, kuris gali  rekomenduoti  skiepus nuo ŽPV”, - sakė  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Nuo 2016 m. rugsėjo visos 11 metų mergaitės nemokamai skiepijamos nuo ŽPV, vakcinacijos schemą sudaro 2 vakcinos dozės, tarp kurių turi būti ne trumpesnė kaip 6 mėn. pertrauka. Dėl nemokamos vakcinacijos reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Vyresni asmenys nuo ŽPV gali pasiskiepyti savo lėšomis.
 
ŽPV plinta lytiniu keliu. Užsikrėtusiems asmenims dažnai nebūna jokių simptomų, tačiau jie virusą gali perduoti kitiems. Per savo gyvenimą ŽPV užsikrečia 70-80 proc. lytiškai aktyvių asmenų, net ir tie, kurie turėjo tik vieną lytinį partnerį.

Gimdos kaklelio vėžys yra vienas dažniausių moterų onkologinių susirgimų. Kiekvieną darbo dieną nuo gimdos kaklelio vėžio miršta moteris.

Daugiau informacijos apie ŽPV galite rasti čia.

Daugiau informacijos:
Beata Bukotaitė
Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėja
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
8 614 71720, [email protected]
www.ulac.lt