copyright

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Aktuali informacija grįžtantiems ir atvykstantiems į Lietuvą

Šioje skiltyje dalinsimės informacija apie paveiktų šalių sąrašus, iš kurių grįžus privaloma izoliacija ir šalių, iš kurių galima atvykti į Lietuvą ir izoliacija nereikalinga, sąrašus. Atkreipiame dėmesį, kad abu valstybių sąrašai skelbiami kiekvieną penktadienį, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse. Abu sąrašai paprastai galioja vieną savaitę, todėl kviečiame sekti naujausią šioje skiltyje talpinamą informaciją.

Leidimas atvykti:
•    Užsieniečiai gali atykti iš Europos Sąjungos/Europos ekonominės bendrijos šalių, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Andoros, Monako, San Marino ir Šventojo Sosto
•    Užsieniečiai atvykti iš trečiųjų šalių – gali tik pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarime numatytas išimtis (žr. nutarimo papunktį 3.3)

Valstybių sąrašai:
•    Paveiktų šalių sąrašas (ES/EEE+trečiųjų šalių): iš kur atvykus privaloma izoliacija
•    Trečiųjų šalių sąrašas, sudarytas Europos Komisijos, iš kurių galima atvykti, nebent šalis įtraukta į sveikatos apsaugos ministro patvirtintą paveiktų šalių sąrašą.

Sergamumo dinamikos ES šalyse stebėjimui - kasdien atnaujinama sergamumo rodiklių ES šalyse informacija (anglų k.)

Privaloma registracija Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC):
•    Kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas turi elektroniniu būdu užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) užpildydamas anketą. Gautą registracijos patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – keleivis turi pateikti lipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą arba traukinį.

•    Tais atvejais,  kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC.

Privaloma izoliacija: 
•    Visiems, atvykusiems iš paveiktų šalių (yra išimčių, žr. Izoliavimo taisyklių I skyrių)
•    Užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių (yra išimčių, žr. OV sprendimo Dėl užsieniečių iš trečiųjų šalių izoliavimo ir tyrimų dėl COVID-19 ligos atlikimo 2 punktą)
 

REKOMENDACIJOS KELIAUTOJAMS: (ATNAUJINAMA)

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-10-19