Nacionalinio vėžio instituto klinikinė veikla integruojama į VUL Santaros klinikas
Ketvirtadienį, spalio 31 d., patvirtinta Nacionalinio vėžio instituto (NVI) klinikinės veiklos perdavimo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikoms (VUL Santaros klinikos) sutartis. Įgyvendinant šią NVI integraciją į VUL Santaros klinikas siekiama onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams supaprastinti fragmentuotą ir sudėtingą kelionę vėžio diagnostikos ir gydymo procese, teikti kompleksines visapusiškas paslaugas ir efektyviai naudoti mokslinį, klinikinį bei technologinį potencialą onkologijos srityje.
„Reikia pripažinti, kad sutarimo paieškos buvo ilgos, tačiau pavyko suderinti visų pusių interesus: klinikinius, mokslinius, pedagoginius. Tikiu, kad abi gydymo įstaigos pasinaudos viena kitos stiprybėmis, taip sukuriant lyderiaujantį šalyje bei ryškiai Europos žemėlapyje matomą Visapusiškos vėžio priežiūros centrą bei stiprią gydymo ir kompetencijų bazę”, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas.
Šiuo metu NVI priklauso Europos vėžio institutų organizacijai (EVIO), kuri NVI yra akreditavusi kaip Vėžio centrą, siekiantį tolimesnės EVIO akreditacijos tapti Visapusišku vėžio priežiūros centru (VVPC). Vystyti Europos Sąjungos (ES) šalių nacionalinių VVPC tinklą numatyta ir Europos Komisijos Kovos su vėžiu plane. Tad, siekiant EVIO akreditacijos, NVI ir VUL Santaros klinikų dalininkams – Sveikatos apsaugos ministerijai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, Vilniaus universitetui – patvirtinus, bus užtikrintas betarpiškas VUL Santaros klinikų, NVI ir Vilniaus universiteto bendradarbiavimas.
„Nacionalinis vėžio institutas jau garsėja pasiekimais biofizikos, biologijos, medicinos mokslinių tyrimų srityje, o jame dirbantys mokslininkai yra pripažinti tarptautiniu mastu. Klinikinės veiklos perdavimas Santaros klinikoms sudarys galimybes siekti Visapusiškos vėžio priežiūros statuso ir bus pagrindas dar didesnės medicinos ir mokslo sinergijos vystymui“, – sako Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Mokslo skyriaus vadovas Tadas Juknevičius.
VUL Santaros klinikų generalinio direktoriaus prof. Tomo Jovaišos teigimu, apjungus abiejose gydymo įstaigose teikiamas paslaugas onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms, supaprastės sudėtinga paciento gydymosi kelionė.
„Naujoji bendrai sukurta koncepcija ir jungtinis siekis sukurti tarptautinius standartus atitinkantį Visapusiškos vėžio priežiūros centrą įtikino abiejų organizacijų steigėjus. Suprantame, kad tai yra pirmasis žingsnis siekiant tarptautinio akreditavimo ir ateityje laukia ne vieneri metai tikslingo, kryptingo ir aktyvaus darbo, kad būtų pasiektas aukščiausio lygio standartas teikiant klinikines paslaugas, taikant inovatyvius gydymo būdus, atliekant klinikinius tyrimus, diegiant inovacijas, vystant mokslą bei užtikrinant mokymo procesą“, – pažymi prof. Tomas Jovaiša.
NVI direktoriaus Valdo Pečeliūno teigimu, su klinikinės veiklos perdavimu prasidės naujas etapas, siekiant bendros misijos – vėžio tyrimų, gydymo ir švietimo pažangos.
„Šių dviejų įstaigų kompetencijų sutelkimas leis užtikrinti daugiaprofilinę pagalbą dvidešimt keturias valandas per dieną, septynias dienas per savaitę kiekvienam onkologiniam pacientui. Planuojame sukurti ir integruotą onkologijos srities edukacijos programą studentams ir rezidentams, siūlyti aukščiausio lygio švietimo ir mokymo programas sveikatos priežiūros specialistams“, – sako V. Pečeliūnas ir priduria, kad toks centras skatins onkologijos srities mokslininkų ir gydytojų, dirbančių klinikoje, bendradarbiavimą Lietuvoje, ES ir už jos ribų.
NVI integracija į universiteto ligoninę yra numatyta ir Vyriausybės nutarime, kuriuo patvirtintas stacionarių įstaigų tinklas ir iki 2025 m. rugpjūčio 1 d. reikalingi priimti sprendimai dėl monoprofilinių arba specializuotų ligoninių integracijos į daugiaprofilines ligonines, taip užtikrinant sveikatos reformos vieną pagrindinių tikslų – teikti kompleksines asmens sveikatos priežiūros paslaugas.
NVI ir VUL Santaros klinikoms dalininkams patvirtinus NVI klinikinės veiklos perdavimo Santaros klinikoms sutartį, toliau bus vykdomas darbuotojų perkėlimo procesas ir kiti su integracija susiję veiksmai. Pasibaigus NVI integracijai, nuo 2025 m. sausio 1 d. NVI darbuotojai darbą tęs VUL Santaros klinikų filiale, kuriame bus sukoncentruotos ir teikiamos onkologijos paslaugos.
Atnaujinimo data: 2024-10-31
Taip pat skaitykite:
PSDF lėšomis bus kompensuojami trys šiuolaikiški onkogenetiniai tyrimai
Slaugytojai konsultuodami galės pratęsti paskirtą gydymą receptiniais vaistais
Jungiant Alytaus ligonines, gerės paslaugų kokybė ir prieinamumas gyventojams
Daliai vairuotojų – sveikatos patikrų pasikeitimai
Skelbiamas konkursas Lietuvos medicinos bibliotekos vadovo pareigoms eiti