BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Visos naujienos

RSS Spausdinti
headache-1910649_960_720.jpg
2019 12 31
Greitėja pagalbos suteikimas insultą patyrusiems žmonėms

Nuo sausio 1-osios įsigalioja naujovės, kurios leis užtikrinti, kad ištikus ūminiam galvos smegenų insultui, žmogui būtų suteikta kuo greitesnė pagalba ir efektyvus gydymas. Tai padės tiksliau nustatyti diagnozę, išsaugoti daugiau žmonių gyvybių bei išvengti neįgalumo ir padidinti jų kokybiško gyvenimo po insulto galimybes.

pexels-photo-3183197.jpeg
2019 12 31
SAM kviečia siūlyti kandidatus į naujai formuojamą Prevencijos komisiją

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia medikų ir pacientų organizacijas iki sausio 10 d. deleguoti savo narius į naujai formuojamą specialią Prevencijos komisiją, kuri teiks konkrečius pasiūlymus gydymo įstaigoms ir pacientams, kaip išvengti žalos pacientų sveikatai gydymo metu. Šios komisijos nariai rekomendacijas teiks analizuodami Žalos ...

Susitarimas8.jpeg
2019 12 31
Vyksta konkursas į Lietuvos bioetikos komiteto direktoriaus pareigas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia aktyviai dalyvauti pakartotinai skelbiamame konkurse Lietuvos bioetikos komiteto direktoriaus pareigoms užimti.

NordVPN-christmas-29.jpg
2019 12 30
Ministerijos apdovanojimai: šimtai senjorų atrado antrą jaunystę

„Mūsų tėvai ir seneliai yra pamiršta mūsų visuomenės dalis“, – sako Edgaras Stanišauskas. Jo ir kolegės Gretos Šukytės inicijuotas projektas „Susitikim, mieli senjorai“ – tarsi vilties žiburys tiems vyresnio amžiaus žmonėms, kurie dienas leidžia be artimųjų, jaučiasi vieniši, nelaimingi. 

sam.jpg
2019 12 30
SAM siekia ir toliau mažinti vaistų kainas

Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui numatyti naujovę,  kuri leis užtikrinti, kad žmonės ir valstybė vaistus galėtų įsigyti kuo mažesnėmis kainomis. Tuo tikslu nustatyta, kad visų kompensuojamųjų vaistų kainos būtų įšaldytos ir nebegalėtų didėti.

14256_3fcd6ef53388023b6681045f79e23914.jpg
2019 12 30
Vaistų registruotojai viešai deklaruos paramą medikams

Nuo Naujųjų metų visi vaistų registruotojai ar jų atstovai informaciją apie gydymo įstaigoms ir konkretiems medikams bei farmacijos specialistams suteiktą paramą turės deklaruoti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai (VVKT). Ši viešai skelbs tokią informaciją savo interneto svetainėje, kur ją galės rasti kiekvienas norintis.

Psichika.jpeg
2019 12 30
Gerinamas psichoterapijos paslaugų prieinamumas

Nuo sausio 1-osios vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems, turintiems psichikos ar elgesio sutrikimų, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bus apmokama daugiau psichoterapijos seansų, nei iki šiol, kuriuos atlikti galės ir daugiau specialistų, įgijusių reikiamą kvalifikaciją. Tai, tikimasi, sustiprins teikiamos pagalbos kokybę bei padės užtikrinti, kad, kai įmanoma, ...

IMG_8227.jpg
2019 12 23
Apdovanojimai „Už sveiką gyvenseną 2019“: „Whatansu“ stovyklos vaikams ir jaunimui

Vieta, kurioje klesti tarpusavio supratimas, tvirtėja socialiniai saitai ir atsiveria kelias į savęs ugdymą, atrodo tarsi neegzistuojanti idilė. Tačiau tai – realybė jau aštuonerius metus vykstančiose „Whatansu“ stovyklose.

vaikai12.jpg
2019 12 20
2020-ieji paskelbti Vaikų emocinės gerovės metais

Seimas šiandien pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyvai 2020-uosius metus paskelbti Vaikų emocinės gerovės metais. Taip siekiama ne tik atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų emocinės gerovės svarbą, bet ir sudaryti kuo palankesnes sąlygas jos kūrimui Lietuvoje, numatant ir įgyvendinant konkrečias priemones.

tyrimai.jpg
2019 12 20
Trečius metus iš eilės Nacionalinė laboratorija sulaukia šimtaprocentinio įvertinimo iš PSO

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) šią savaitę akredituota kaip poliomielito nacionalinė laboratorija 2020-iems metams. Tai reiškia tarptautinį įvertinimą, kad poliomielito viruso laboratoriniai tyrimai Lietuvoje atliekami kokybiškai, atliepiant ...

Mityba3.jpg
2019 12 19
Derinant valgiaraščius – mažiau biurokratijos

Nuo šiol šalies ugdymo įstaigoms nebereikės derinti valgiaraščių su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), ką iki šiol mokyklos, darželiai privalėjo daryti. Taip bus sumažinta įstaigoms administracinė našta, o kartu tai ir paskata joms nemokamai naudotis receptais, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva parengtais profesionalių šefų ir dietologų.  

Įrašų
puslapyje
1 2 3 4 ... 35 Pirmyn