BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


„Žinių radijo“ laidoje – apie vaikų vasaros stovyklas

Data

2006 06 19

Įvertinimas
0

Kaip prieš mėnesį surengtame pasitarime pastebėjo Švietimo ir mokslo ministerijos vaikų ir jaunimo socializacijos departamento atstovas Rytis Rimgaila, šiemet vaikus priims 38 stacionarios vaikų vasaros stovyklos – penkiomis daugiau negu pernai.

[end_header]

Per 16 atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metų jų skaičius išaugo trylika. 2006 metų vasarą jose galės ilsėtis 87 tūkstančiai vaikų, iš jų 55 tūkstančiai – iš socialiai remtinų šeimų. Tačiau poreikis kur kas didesnis: tyrimų duomenimis tokiu būdu praleisti vasaros atostogas norėtų apie 200 tūkstančių šalies vaikų. Gaila, sakė R.Rimgaila, kad dalis stovyklų likviduota, jas parduodant komercinėms struktūroms ir keičiant pastatų paskirtį. Ypač neramu, kad iš 12 buvusių stovyklaviečių pajūryje šiemet liko tik šešios ar septynios.

Ministerijos atstovas pabrėžė savivaldybių vaidmenį, rengiant tokio pobūdžio poilsį, skiriant lėšas stovyklų renovacijai ir vaikų poilsiui. Šiemet trys savivaldybės visiškai neatsiliepė į kvietimą pasirūpinti vaikais. Tuo tarpu Vyriausybė šiems reikalams skyrė 4,7 milijono litų, iš savivaldybių lėšų sukaupta beveik 1 milijonas, dar prisideda labdara, remia patys tėvai. Taigi, šių metų vaikų vasaros poilsio biudžetas sudaro maždaug 7 milijonus litų, sakė R.Rimgaila.

Pastaraisiais metais ypač populiarėja Dienos vasaros stovyklos, įsikuriančios paprastai mokyklose, taip pat Darbo ir poilsio stovyklos, kuriose jaunimas gali ir užsidirbti. Jos ypač populiarios Kauno apskrityje.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos gydytoja Rita Sadūnaitė apžvelgė situaciją maisto saugos ir higienos srityje. Pernai užfiksuoti 29 ūmūs infekciniai žarnyno susirgimų protrūkiai, kurių metu nukentėjo 340 asmenų. Šiuo požiūriu pirmauja Klaipėdos, Panevėžio ir Vilniaus apskritys. Buvo surašyta 13 maisto higienos reikalavimų pažeidimo protokolų, ir įvairios maisto produktus ruošusios įmonės buvo nubaustos iš viso apie 40 tūkstančių litų baudomis. Kai kurios įmonės po tokių baudų taip ir neatsigavo, bet tik taip galima kontroliuoti jų veiklą, saugant žmonių sveikatą. Gydytoja atkreipė dėmesį į vaikų sveiką mitybą vasaros stovyklose, kuriose dirbs sezoniniai samdomi darbuotojai, dažnai esantys visokių infekcinių ligų nešiotojai.

Radijo laidoje taip pat bus paliesti stovyklų finansavimo, vaikų saugumo jose, stovyklavimo kaštų, valstybės požiūrio ir kiti klausimai.

Į diskusiją pakviesti šios srities specialistai: Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos vyriausioji specialistė Brone Žilėnienė, VĮ „Vaikų poilsis“ direktorius Bronius Cickevičius, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.

Klausykite „Žinių radijo“ antradienį, 10.08 val., Vilniuje – 97,3 m banga.

Parengė Č.Iškauskas, tel. (8 5) 277 80 36