BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Vyriausybė pritarė ženkliai didėjančiam kitų metų PSDF biudžetui

Data

2017 10 11

Įvertinimas
0
pinigai-59d5b64957e51.jpg

Ministrų kabinetas patvirtino planuojamą 2018 metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektą, kuris kitais metais sudarys 1,75 mlrd. eurų. Tai yra 11 proc. arba apie 173 mln. eurų daugiau, lyginant su šių metų patvirtintu biudžetu.  Tad dabar šis biudžeto projektas keliauja į Seimą, kur turės būti patvirtintas. 

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šis biudžetas bus kaip niekaip didelis, su ženkliu pajamų augimu, t. y. perteklinis bei atitinkantis fiskalinę šalies drausmę. Be to, pirmą kartą realiai pradedamas kaupti rezervo fondas prie PSDF, kurio paskirtis – visada būti pasirengus finansiškai atremti ekonominių nuosmukių laikotarpius.

„Svarbiausia yra tai, kad esant didesniam biudžetui, bus galima ir kitais metais didinti atlyginimus medikams, pradėti apmokėti naujas, iki šiol nekompensuotas, gydymo paslaugas bei didinti tam tikrų gydymo paslaugų įkainius. Planuojama, kad didelė dalis lėšų bus skirta būtent medikų algoms didinti, nes tai daryti būtina, siekiant ne tik išlaikyti profesionalius medikus Lietuvoje, bet ir pritraukti naujų. Ypač ką tik baigusių studijas, kad jie norėtų likti čia ir dirbti“, - teigia ministras A. Veryga.

Taip pat, anot ministro A. Verygos, siekiant racionaliai ir efektyviai naudoti PSDF lėšas taip, kad sveikatos sektorius justų realią naudą, bus sudaryta darbo grupė, kuri spręs, kokioms konkrečiai paslaugoms turi būti didinami paslaugų įkainiai ir kokias naujas paslaugas pradėti kompensuoti.

Jam antrina ir Valstybinės ligonių kasos (VLK) prie SAM vadovė Jūratė Sabalienė, kuri teigia, kad esant didesniam finansavimui, bus galima padėti didesniam pacientų skaičiui gauti reikalingas sveikatos priežiūros paslaugas.
„Bus galima apmokėti daugiau reikiamų paslaugų, aprūpinti būtinais vaistais, pradėti teikti naujas sveikatos priežiūros paslaugas, kurios iki tol nebuvo apmokamos valstybės PSDF biudžetolėšomis. Kaip ir ankstesniais metais, didžiąją PSDF biudžeto išlaidų dalį, t. y. apie 70 proc. visų išlaidų, sudaro lėšos, skiriamos sveikatos priežiūros paslaugų išlaidoms apmokėti“, – teigia J. Sabalienė.

Taigi planuojama, kad 2018 m. didžiausią pajamų dalį, apie 1,2 mlrd. eurų, sudarys surinktos mokesčių mokėtojų privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos, kurias renka „Sodra“ (numatoma, kad 2018 m. jos sudarys 69,2 proc. visų pajamų). Šių lėšų augimą daugiausia lemia numatomas šalies vidutinio darbo užmokesčio augimas bei nedarbo lygio mažėjimas. Tuo tarpu valstybės biudžeto įmokos už žmones, draudžiamus valstybės lėšomis turėtų siekti 499 mln. eurų, o likusi nedidelė pajamų dalis –  tiksliniai valstybės biudžeto asignavimai ir kitos pajamos.

Didžiąją dalį augančių PSDF biudžeto lėšų numatyta paskirstyti šioms sritims: 75,3 mln. eurų (6,8 proc.) didės išlaidos sveikatos priežiūros paslaugoms, 19,3 mln. eurų (6,6 proc.) daugiau bus skiriama vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms kompensuoti, 2,9 mln. eurų (6,2 proc.) didės lėšos medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui. Kaip ir kasmet, didesnį dėmesį ketinama skirti prevencinėms programoms ir paskatinti žmones jose dalyvauti, taip pat finansuoti kitas PSDF biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos programas, tad 6,3 mln. eurų (7,2 proc.) didės lėšos sveikatos programoms ir kitoms sveikatos draudimo išlaidoms.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė-Šriubėnė
Sveikatos apsaugos ministro patarėja
tel. +370 5 219 3330,
mob. +370 683 76527, 
el. paštas [email protected]

Alina Žilinaitė
Ryšių su visuomene projektų vadovė
Sveikatos strateginės plėtros skyrius
tel.+370 5 260 4890,
mob. +370 699 42285,
el. paštas [email protected]