BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Vyriausieji SAM respublikos specialistai pritarė integruotos sveikatos priežiūros įgyvendinimo planui

Data

2013 12 27

Įvertinimas
0

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis padėkojo SAM vyriausiesiems respublikos specialistams už jų atliktą darbą, pateiktas ligų ir jų komplikacijų analizes, sveikatos priežiūros paslaugų poreikius atskiruose šalies regionuose bei siūlymus problemoms spręsti. Susitikime ministras pabrėžė sieksiąs, kad vyriausiųjų SAM specialistų institutas būtų apibrėžtas įstatymu.   

Paskutiniajame šiais metais susitikime su SAM vyriausiais respublikos specialistais V. P. Andriukaitis pasidžiaugė, kad Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai buvo vieningai priimtos Tarybos išvados dėl šiuolaikinių, atvirų, tvarių sveikatos apsaugos sistemų, kurias parengė pirmininkaujanti Lietuva, pasiektas kompromisas dėl tabako direktyvos. Europos Tarybos išvados ir kiti tarptautiniuose forumuose priimti dokumentai, anot ministro, tampa rimtu specialistų diskusijų pagrindu.  

„Kaip padaryti, kad žmogus ne tik pacientas būtų sveikatos sistemos dėmesio centre, kaip atsisukti į sveikąją populiacijos dalį ir išlaikyti ją, kiek galima ilgiau sveiką“, – kalbėjo ministras, skatindamas platesnes profesionalų diskusijas.  

V.P. Andriukaitis taip pat pasiūlė vyriausiesiems SAM specialistams periodiškai pateikti pranešimus, įvertinti padėtį valdant patologijas ir pažadėjo padėti, kad šie pranešimai būtų kuo plačiau žinomi visuomenei. Anot V.P. Andriukaičio, JAV vyriausiojo chirurgo ataskaita tampa įvykiu ne tik Amerikoje.

Susitikime SAM vyriausiesiems respublikos specialistams buvo pateiktas integruotos sveikatos priežiūros įgyvendinimo planas. Pasak sveikatos apsaugos ministro patarėjo Arvydo Skorupsko, jau nuo 2014 m. pradžios pradeda veikti insulto klasteris. Trys insulto gydymo centrai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje veiks ištisą parą, 7 dienas per savaitę. Darbo dienomis insulto gydymo centrai veiks Šiaulių ir Panevėžio ligoninėse. Sausio mėnesį taip pat pradės veikti Vilniaus ir Panevėžio kraštų onkologijos bei kardiologijos klasteriais.  

„Integruota sveikatos sistema arba klasteriai – tai glaudus bendradarbiavimas tarp gydymo įstaigų, tai galimybė ligoniams būti skubiai ištirtiems moderniausia aparatūra, nedelsiant gauti aukščiausios klasės specialistų pagalbą“, – sakė A. Skorupskas.  

Pagal integruotos sveikatos priežiūros įgyvendinimo planą 2014 m. numatoma kurti sunkių traumų, vaikų ligų, psichikos sveikatos, priklausomybės ligų, regioninius, rajoninius klasterius.     

Vyriausieji SAM respublikos specialistai pritarė integruotos sveikatos priežiūros įgyvendinimo planui ir valdymo struktūrai. 

SAM vyriausiųjų respublikos specialistų korpusą sudaro geriausi, ligonių pasitikėjimą ir pagarbą pelnę chirurgijos, kardiologijos, onkologijos, psichiatrijos ir kitų medicinos sričių specialistai iš įvairių šalies ligoninių. Jų profesinė patirtis, kasdienis bendradarbiavimas su pacientais ir jų poreikių žinojimas padeda ministerijai operatyviai spręsti gydymo, profilaktikos ir kitus klausimus. 

SAM Ryšių su visuomene skyrius [email protected], www.sam.lt