BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktorius V. Mačiulis atleistas iš pareigų

Data

2017 11 02

Įvertinimas
1
12892_fe64d47c6cf77c0a894efe5966b76296.jpg

Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į daugybinius teisės aktų pažeidimus, šiandien iš pareigų atšaukė VšĮ Respublikinės Vilniaus psichiatrijos ligoninės direktorių Valentą Mačiulį ir nutraukė jo darbo sutartį.

Nustatyta, kad ligoninės vadovas, neturėdamas tam teisės, neatlygintai perdavė naudoti valstybės turtą tretiesiems asmenims, ilgalaikį materialųjį turtą išnuomojo ne konkurso būdu bei pažeidė Valstybės materialiojo turto viešo nuomos konkurso organizavimo taisykles.

Rugsėjį taip pat paaiškėjo, kad direktorius asmeninėms reikmėms naudojo ligoninės vardu naujai įsigytus automobilius.  Tyrimo metu buvo gauta Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvada, kuri patvirtino, kad ligoninės vadovas pažeidė ir Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo  nuostatas dėl viešojo intereso naudojant įstaigos turtą asmeninėms reikmėms.

Skaičiuojama, kad visos V. Mačiulio padarytos žalos dydis gali siekti daugiau kaip 127 tūkst. eurų: valstybei padaryta žala – apie 82 tūkst. eurų, o ligoninei – apie 45 tūkst. eurų.

„Akivaizdu, kad tokie sistemingi ir paprastiems žmonėms tarsi ne itin matomi nusižengimai, daromi įstaigos vadovo, kuriam turi būti keliami ir itin aukšti reikalavimai ir elgesio standartai, tapo vientisa nesąžiningos veiklos sistema. Visi atvejai tik iliustruoja, kaip plačiai galima piktnaudžiauti patikėtomis teisėmis. Dar blogiau, kad visi neskaidrūs sprendimai turėjo būti lydimi ir vadovo komandos tyliu pritarimu. Tirdami tiek SAM pavaldžios Kauno klinikinės ligoninės vadovo G. Abeciūno, tiek V. Mačiulio veiklą matome, kad sveikatos sistemoje yra gerokai daugiau pinigų. Pinigų, kurie galėtų būti skiriami eilinių gydytojų atlyginimams, tačiau jų nepasiekia dėl išsikerojusio šešėlio ir sistemoje dirbančių žmonių susitaikymo tiek su situacija, tiek su vadovų piktnaudžiavimais“ – sako sveikatos apsaugos ministro patarėja korupcijos prevencijos klausimais dr. Nendrė Černiauskienė.

Visus V. Mačiulio veiklos tyrimus atliko tiek veiklą kontroliuojantys skyriai, tiek atskiri darbuotojai: SAM Turto valdymo ir ūkio skyrius, Vidaus audito skyrius, Teisės skyrius. Tyrimus koordinavo korupcijos prevencijos specialistų komanda.

SAM sieks žalos atlyginimo iš atleisto iš pareigų įstaigos vadovo V. Mačiulio.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė-Šriubėnė
Sveikatos apsaugos ministro patarėja
tel. +370 5 219 3330,
mob. +370 683 76527, 
el. paštas [email protected]

Gabrielė Banaitytė
Ryšių su visuomene projektų vadovė
Sveikatos strateginės plėtros skyrius
tel.+370 5 260 4719,
el. paštas [email protected]