BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Vilkijos PSPC atidengta šv. Luko skulptūra

Data

2015 02 23

Įvertinimas
0
Vilkijos PSPC atidengta šv. Luko skulptūra
Vilkijos PSPC atidengta šv. Luko skulptūra

Profesionalus ir išskirtinis meno kūrinys papuošė Vilkijos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) aplinką. Tai šv. Luko, evangelisto, gydytojų globėjo (I a.), akmeninė skulptūra. Jos autorius – skulptorius prof. Gintaris Juozas Česiūnas.

 

Sumanymą taip išreikšti pagarbą savo mokytojams, kolegoms, bendražygiams bei visų medikų darbui Lietuvos nusipelnęs gydytojas Adolfas Augustinavičius, 45-erius metus vadovavęs Vilkijos gydymo įstaigai, įgyvendino per metus. Idėjai pritarė visa Adolfo ir Dangerutės Augustinavičių – paminklo fundatorių – šeima. Joje net septyni gydytojai.

„Gražus ir prasmingas gestas, – dalijosi įspūdžiais gyd. A. Augustinavičiaus kolegos ir mokiniai paminklo atidengimo šventėje vasario 21-ąją. – Neįsivaizduojame gražesnės karūnos karjeros kelyje.“

Tą dieną Vilkijos parapijos bažnyčioje aukotos šv. Mišios už Vilkijos PSPC dirbusius ir dirbančius medikus, už išėjusiųjų šviesų atminimą. „Norėčiau, kad paminklas būtų kaip padėka gydytojams bei visiems, kurie rūpinasi žmogaus sveikata, orumu ir gyvybe. Kad įvairių kartų medikus įkvėptų išsaugoti savo pasiryžimą, meilę darbui, stiprintų jų viltis, drąsą, atjautą ir ištvermę, – paminklo atidengimo ceremonijoje kalbėjo gyd. A. Augustinavičius. – Mūsų kolektyvo atsidavimas savo profesijai leidžia pelnyti pacientų pasitikėjimą ir pasiekti gerų bei labai gerų darbo rezultatų, kurie vertinami ir Kauno rajone.“

Renginyje dalyvavo grupė Kauno rajono savivaldybės tarybos narių, savivaldybės gydytojas Romualdas Žekas, akademikas Jurgis Brėdikis, skulptūros autorius profesorius Gintaris Juozas Česiūnas, Vilkijos seniūnijos, verslo įmonių ir švietimo įstaigų vadovai, Vilkijos PSPC ir miestelio bendruomenė.

Paminklo įrengimu ir kitais organizaciniais darbais rūpinosi Vilkijos PSPC direktorė Dainora Kudzinskienė, pavaduotoja slaugai Regina Subačienė, informacinių technologijų specialistas Juozas Jaras ir kiti PSPC darbuotojai.  Techninį darbą prof. G. J. Česiūnui padėjo atlikti Augustinas Baronas ir skulptorius Pijus Česiūnas. Į jų dirbtuvę aštuonias tonas svėrusį akmens riedulį iš Jurbarko rajono atgabeno įmonės „Akmelista ir Co“ ir „Autokausta“.

 „Istorinis įvykis, kai realizuota didelė ir unikali mažo miestelio daktaro idėja, – įvertino akademikas J. Brėdikis. – Nežinau, ar tokių miestų dar yra Lietuvoje, ir kiek miestų ar miestelių pasaulyje, kur rastume panašių tikėjimo ir gydymo vienovės ženklų. O žmogaus fizinio prado ir dvasinio prado ryšių pažinimas, manau, yra ateities medicinos vienas iš uždavinių.“

*

Vilkijoje ligoninė veikė nuo 1952 metų. Prieš 23 metus ji buvo iš esmės reorganizuota, šiuo metu čia teikiamos pirminės sveikatos priežiūros paslaugos. Vilkijos PSPC dirba profesionalus kolektyvas, vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjęs taikyti mobilios kaimo ambulatorijos modelį, teikti stacionarias slaugos ir palaikomojo gydymo, slaugymo namuose paslaugas. Gyd. A. Augustinavičiui suteiktas Lietuvos nusipelniusio gydytojo vardas, jo darbai įvertinti Kauno rajono savivaldybės garbės ženklu, daugeliu nominacijų, padėkų.

Vilkijos PSPC informacija    

Skulptorius prof. G.J.Česiūnas ir gyd. A.Augustinavičius. Vilkija, 2015-ieji, vasaris

J.Jaro nuotr.