copyright

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Vakar Briuselyje paskelbti 2010 m. ES apdovanojimo už žurnalistinį darbą sveikatos srityje laureatai

Data

2010 12 02

Įvertinimas
0
Vakar Briuselyje paskelbti trys antrą kartą skiriamo ES apdovanojimo už žurnalistinį darbą sveikatos srityje laureatai.
 
 
[end_header]
Pirmąją vietą užėmė du italų žurnalistai Gianluca Ferraris ir Ilaria Molinari už savaitraštyje „Panorama“ paskelbtą bendrą straipsnį „Vilties vagys“. Šiame straipsnyje atkreipiamas dėmesys į gydymo įstaigas, kuriose sunkiomis lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams siūloma brangi įvairių rūšių terapija, nors jos nauda nepatvirtinta. Antroji vieta atiteko Čekijos žurnalistei Lucijai Hášovai Truhelkovai už straipsnį apie organų donorystę „Meilė gyvena inkstuose“. Trečiąją vietą užėmė Danijos žurnalistų Kaspero Krogho, Morteno Crone, Line Holm Nielsen ir Jespero Woldenhofo komanda už Danijos laikraštyje „Berlingske Tidende“ išspausdintą bendrą straipsnį „Didžioji nesėkmė“, kuriame aprašomos vieno asmens pastangos pakeisti sveikatos sistemą. Apdovanojimu siekiama įvertinti visos Europos žurnalistus, informuojančius visuomenę apie sveikatos priežiūrą ir pacientų teises.
 
 
Už sveikatos ir vartotojų reikalų politiką atsakingas Europos Komisijos narys Johnas Dalli sakė: „Šiuo apdovanojimu Komisija nori pabrėžti žiniasklaidos svarbą informuojant apie sveikatos apsaugą. Visi šių metų nugalėtojai ir kiekvienos šalies nominantai atkreipė skaitytojų dėmesį į svarbias problemas.“
 
 
Šiais metais labai padidėjo ir konkursui pateiktų straipsnių, ir jame dalyvavusių žurnalistų skaičius. Konkurse rungėsi 438 žurnalistai iš visų 27 valstybių narių (44 proc. daugiau nei praėjusiais metais). Jie pateikė iš viso 745 straipsnius (60 proc. daugiau nei praėjusiais metais). 27 atrinktuose straipsniuose gvildenamos labai įvairios temos, kaip antai organų donorystė, pacientų sauga, gripo H1N1 pandemija ir tarpvalstybinė sveikatos priežiūra. Šios ir kitos sritys įtrauktos į kampaniją „Europa pacientams“.
 
 
Pagrindiniai faktai
Šią vasarą nacionalinės vertinimo komisijos išrinko po vieną nugalėtoją iš kiekvienos valstybės narės. ES vertinimo komisija įvertino 27 atrinktus straipsnius ir spalio mėn. pabaigoje sutarė dėl trijų geriausių. 9 narių ES vertinimo komisiją sudarė Europos Komisijos pareigūnai, visuomenės sveikatos specialistai ir žurnalistai. Jai pirmininkavo Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato Visuomenės sveikatos ir rizikos vertinimo padalinio direktorius Andrzejus Rysas.
 
 
Nugalėtojai iš 27 šalių ir leidinių, kuriuose paskelbti jų straipsniai, leidėjai buvo pakviesti į Briuselyje surengtą žiniasklaidos seminarą apie kampanijos „Europa pacientams“ iniciatyvas ir į Berlaymont pastate vykusias apdovanojimo teikimo iškilmes.
 
 
ES apdovanojimas už žurnalistinį darbą sveikatos srityje ir kampanija „Europa pacientams“ finansuojami pagal ES sveikatos programą.
 
 
Daugiau informacijos apie ES apdovanojimą už žurnalistinį darbą sveikatos srityje, apdovanotus straipsnius ir konkursui atrinktus straipsnius rasite interneto svetainėje
http://ec.europa.eu/health-eu/journalist_prize/2010/index_en.htm.
Apie kampaniją „Europa pacientams“:
http://ec.europa.eu/health-eu/europe_for_patients/index_en.htm.
Apie antrąją Bendrijos sveikatos programą (2008–2013 m.):
http://ec.europa.eu/health/programme/policy/index_en.htm.