BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Vaikų tekstilės gaminiai – nekenksmingi sveikatai ir saugūs

Data

2006 12 06

Įvertinimas
0

igienos normoje išdėstyti išskirtiniai saugos reikalavimai kūdikių ir vaikų iki 92 cm ūgio drabužiams, reikalavimai virvelėms drabužiuose, norint apsaugoti vaikus nuo nelaimingų atsitikimų (įsipainiojimo, užsiveržimo, įstrigimo transporto priemonėse ir pan.), vaikų tekstilės gaminių sveikatos saugos  rodikliai ir jų nustatymo metodai.

[end_header]

Higienos norma parengta specialistų iš įvairių valstybės institucijų, besirūpinančių visuomenės sveikata. Darbo grupei vadovavo Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vyriausioji specialistė B. Žilėnienė.

Pasak B. Žilėnienės, Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos gauna pranešimų apie Europos Sąjungoje nustatytus vaikų sveikatai pavojingus drabužius, pagamintus iš labai degių medžiagų, padidėjusio sunkiųjų metalų kiekio, netvirtai pasiūtomis sagomis ir pan. Taip pat pastaraisiais metais padaugėjo verslininkų, į Lietuvą įvežančių vaikiškų drabužių, skundų, kad yra ribojamas laisvas prekių judėjimas. Todėl ir buvo nuspręsta parengti naują higienos normą vaikų tekstilės gaminiams.

Normos privalo laikytis juridiniai ir  fiziniai asmenys, į rinką tiekiantys naujus vaikų tekstilės gaminius, taip pat asmenys, prižiūrintys šių gaminių rinką.

Įsakymas  Nr. V-877 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 96:2006 „Vaikų tekstilės gaminiai. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“ įsigalioja paskelbus „Valstybės žiniose“.

Daugiau informacijos:
Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Tel. (8 5) 2778036, faksas (8 5) 2778093, el. paštas vvspt@vvspt.lt


SAM Ryšių su visuomene skyrius   
Tel. (8 5) 2604892
lina.vaskeviciene@sam.lt
www.sam.lt