BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Tulžies pūslės pašalinimo operacijai pritaikyta nauja metodika

Data

2010 01 04

Įvertinimas
0
Kauno medicinos universiteto klinikose chirurgai, bendradarbiaudami su ginekologais tulžies pūslės pašalinimo operacijai pritaikė naują, pasaulyje tik kelerius metus taikomą metodiką. Chirurgas doc. Almantas Maleckas ir akušeris ginekologas Valdas Koženiauskas  tulžies pūslę jaunai moteriai sergančiai akmenlige, pašalino per makštį. Pasak operavusių chirurgų, šis metodas, nors dar tebėra naujas, visame pasaulyje sparčiai populiarėja dėl kosmetinio efekto bei mažesnio pooperacinio skausmo ir greitesnės reabilitacijos.
[end_header]
Pats metodas vadinamas natūralių žmogaus angų endoskopine chirurgija - šiuo atveju tulžies pūslė pašalinta per makštį, įvedus į ją instrumentus. Taikant įprastinę metodiką tulžies pūslė yra šalinama per pilvą, atliekant tris mažus pjūvius ir vieną, toje vietoje per kurią šalinama tulžies pūslė, didesnį – maždaug trijų centimetrų skersmens. Didžiausio pjūvio vietoje perpjaunama pilvo siena, kad galima būtų šalinti tulžies pūslę. Pasak doc. A. Malecko, didžiausio pjūvio vietoje dažniausiai pasitaikanti komplikacija – išvarža.
Pritaikius naują metodą infekcijos rizika yra ta pati, tačiau tulžies pūslė šalinama per makštį ir taip išvengiama didesnių operacinių žaizdų pilvo sienoje. „Ši chirurgija - be randų pilvo sienoje. Atlikę operaciją pastebėjome, kad pooperaciniai skausmai yra mažesni, nes dažniausiai ir skauda pjūvio vietas pilve, o kadangi pjūvio nebuvo, skausmo – taip pat ne. Remiantis mūsų  patirtimi, kad ir labai nedidele, tai yra pakankamai perspektyvus gydymo metodas“, – sakė gyd. V. Koženiauskas.
Tam, kad būtų galima pritaikyti naują operacijos metodiką, moteris turi atitikti tam tikrus kriterijus – ji neturėtų būti apkūni – kūno masės indeksas turėtų būti mažiau nei 35, tulžies pūslės uždegimas neturėtų būti labai užleistas, nes daug sąaugų apsunkina tulžies pūslės išdalinimą. Moteris turėtų būti nesirgusi ginekologinėm ligom, kurios sukelia sąaugas mažąjame dubenyje, prieš tai neturėtų būti buvę atvirų pilvo operacijų, po kurių gali taip pat susidaryti sąaugų.
Pasak chirurgų doc. A. Malecko ir gyd. V. Koženiausko, ši operacija užtrunka tiek pat, kiek įprastinė.  Naujos metodikos operacija tinkama vienos dienos chirurgijai – rytą išoperuota, vakare moteris, jei nestebima chirurginių komplikacijų, jau gali būti išleidžiama namo ir gyventi įprastinį gyvenimą.
Eglė Žemaitienė
KMUK atstovė spaudai
Tel: 8 682 68423,326581
El. paštas: atstove.spaudai@kmuk.lt
 
Kontaktinis asmuo:
Doc. Almantas Maleckas, tel: 8 685 31143