BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Tobulinami ligoninių veiklos kokybės ir efektyvumo vertinimo rodikliai

Data

2017 12 21

Įvertinimas
0
15IG20150507Sutartis3460.jpg

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo tikslinami ligoninių veiklos kokybės ir efektyvumo vertinimo rodikliai. Ypatingas dėmesys bus skiriamas pacientų pasitenkinimui teikiamomis gydymo paslaugomis. Tai reiškia, kad nuo šiol vertinant įstaigų veiklos kokybę, didesnis dėmesys bus skiriamas pacientų nuomonės vertinimui. Grįžtamasis ryšys iš pacientų apie jų patirtį naudojantis gydymo paslaugomis tampa svarbiu sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo stebėsenos ir tobulinimo įrankiu.

Pacientų apklausos – tai informatyvus ir adekvatus pokyčių sveikatos priežiūroje vertinimo rodiklis. Informacija apie pacientų patirtį yra pripažintas ir plačiai naudojamas paslaugų kokybės matas.

Pasak ministro A. Verygos, vis dar turime didelį atotrūkį tarp to, kokią informaciją apie gydymo įstaigas žino pacientai ir kokią informaciją turi valstybinės institucijos. Tad būtina atverti duomenis ir leisti žmonės susipažinti su gydymo įstaigų įvertinimais.

„Deja, tačiau žmonių nusiskundimus gydymo įstaigomis ar konkrečiais specialistais girdime kiekvieną dieną ir tai tikrai neprideda pasitikėjimo sveikatos apsaugos sistemai. Tad artimiausiu metu SAM interneto svetainėje taps prieinama informacija apie tai, kokie yra konkrečių gydymo įstaigų veiklos vertinimo rodikliai. Kitaip tariant, pacientai turės galimybę iš anksto sužinoti, ar konkreti gydymo įstaiga yra vertinama gerai ir atsižvelgdami į jos veiklos rezultatus galės nuspręsti, ar nori joje gydytis“, – sako ministras A. Veryga.

Taip pat bus viešinami ir konkrečių gydymo įstaigų vertinimo rezultatai, tad pacientai turės galimybę atidžiau rinktis įstaigą, kur nori gydytis.  

Atsižvelgiant į iškilusias problemas ar naujai susiformavusias aktualijas, gydymo įstaigų veiklos kokybės ir efektyvumo vertinimo rodiklių sąrašai bus nuolat peržiūrimi ir atnaujinami.

Šie pakeitimai reikalingi, norint užtikrinti sklandų LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuoto įstatymo pakeitimus, kurie įsigalioja kitais metais. Jie parengti SAM sudarytoje darbo grupėje, kurioje dalyvauja pacientų, gydymo įstaigų, medikų, valstybės institucijų atstovai.

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė-Šriubėnė
Sveikatos apsaugos ministro patarėja
tel. +370 5 219 3330,
mob. +370 683 76527, 
el. paštas [email protected]

Alina Žilinaitė
Ryšių su visuomene projektų vadovė
Sveikatos strateginės plėtros skyrius
tel.+370 5 260 4890,
mob. +370 699 42285,
el. paštas [email protected]