Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Tobulinama LNSS vadovų algos skaičiavimo formulė

Data

2019 10 16

Įvertinimas
0
Daktaras 15.jpg

Siekdamas užtikrinti visišką teisinį aiškumą, Seimas po pateikimo pritarė Seimo narių siūlymui tobulinti Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) viešųjų įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų mėnesinės algos skaičiavimo tvarką. Atnaujinta formulė garantuotų, kad visose LNSS viešosiose įstaigose vadovų darbo užmokestis būtų skaičiuojamas vienodai, neliktų šiuo metu galimo dviprasmiškumo.

Sveikatos apsaugos ministro A. Verygos teigimu, nuo 2019 m. rugsėjo 1-osios įsigaliojusi tvarka, kuri leido įnešti pusiausvyros tarp vadovų ir jų vadovaujamose įstaigose dirbančių darbuotojų algų, veikia tinkamai, o siūlomos korekcijos tiesiog leis atsakyti į praktikoje iškilusius įstatymo taikymo klausimus.

„Atsižvelgę į neaiškumus, kilusius tvarkai pradėjus veikti praktiškai, Seimui siūlome ją tobulinti. Vienas esminių pakeitimų – numatyti, jog vadovų darbo užmokestis nebūtų siejamas su gydytojų rezidentų algomis“, – sako ministras A. Veryga.

Šiuo metu gydytojų rezidentų darbo užmokesčio dydis yra įstatymu fiksuotas ir nepriklauso nuo gydymo įstaigų vadovų sprendimo. Tad, paprastai tariant, dabartinis reguliavimas, kai į skaičiavimo formulę įtraukti ir gydytojai rezidentai, neatliepia esminio įstatymo, įsigaliojusio rugsėjo 1 d., tikslo, kad vadovų alga atspindėtų ir būtų priklausoma nuo įstaigos vadovo taikomų efektyvesnės vadybos principų, nustatant savo įstaigos gydytojų ir slaugytojų darbo apmokėjimo sistemą.

Iki šiol taip pat nebuvo aišku, ar darbo užmokesčio pastoviosios dalies dydis yra pastovus ar turi būti nustatomas kiekvienais metais. Atsižvelgus, kad pastoviajai daliai nustatyti naudojami praėjusių kalendorinių metų dydžiai yra kintantys, siūloma nustatyti, kad pastoviosios dalies dydis būtų peržiūrimas vieną kartą per metus, ne vėliau kaip iki darbo užmokesčio kintamosios dalies nustatymo.

Be to, naujas teisinis reguliavimas siūlomas ir tais atvejais, kai į įstaigos, kurios kalendorinių metų finansinis rezultatas yra neigiamas, vadovo ar pavaduotojo pareigas paskiriamas naujas žmogus.

„Manome, kad naujai į pareigas priimtas LNSS viešosios įstaigos vadovas neturėtų būti baudžiamas dėl ankstesnio vadovo netinkamos veiklos. Be to, naujam vadovui skyrus kintamąją dalį, jam tai būtų didesnė paskata auginti įstaigos efektyvumą“, – teigia Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė.

Taip pat projektu siūloma numatyti didesnę maksimalią kintamąją dalį, t. y., vietoje dabar galiojančių 20 proc. nustatyti 30 proc. Tikimasi, kad tai motyvuos įstaigos vadovus siekti įstaigos veiklos kokybinių ir kiekybinių rodiklių įgyvendinimo ir kartu prisidės prie paslaugų pacientams kokybės gerinimo.

SAM Spaudos tarnyba