BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Tarptautinę vaikų gynimo dieną – dėmesys svarbiausiam valstybės turtui

Data

2016 06 01

Įvertinimas
0
saugus-vaikas.jpg

Birželio 1-ąją – minėdama Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Sveikatos apsaugos ministerija 11 val. kviečią visus į VšĮ Respublikinės Kauno ligoninės Akušerijos ir ginekologijos kliniką „Krikščioniškuosius gimdymo namus“ (Miško g. 25, kiemelis). Ši, jau 90 metų sėkmingai veikianti įstaiga, pristatys čia nuo 2012 m. įgyvendinamą Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programą, kurios dėka atnaujinta klinikos infrastruktūra, gauta daug modernios medicinos įrangos, o specialistai turi galimybę įgyti naujų žinių ir patirties.

Renginio programa

„Mūsų Vyriausybė ypatingą dėmesį skiria į pasaulį ateinančiai gyvybei. Efektyviai dirbantys ligoninių gimdymo skyriai remontuojami, aprūpinami modernia įrangą, kad būsimos mamos, gimdyvės ir naujagimiai būtų sveiki, saugūs ir laimingi patį svarbiausią savo gyvenimo laikotarpį, – teigia sveikatos apsaugos ministras Juras Požela. – Šveicarijos žmonės referendumu skyrė iki šiol didžiausią paramą Lietuvai – daugiau nei 45,6 mln. frankų (41,4 mln. eurų) naujagimių ir mamų sveikatai. Nuo 2012 m. programoje dalyvauja 27 Lietuvos ligoninės“.

Pasak ministro, Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimas reikšmingai prisideda prie sveikos ir laimingos Lietuvos ir Europos ateities kūrimo: „Esame dėkingi Šveicarijos kolegoms. Mūsų bendros pastangos yra akivaizdžios – lankydamas sostinėje ar mažame mūsų šalies miestelyje esančius gimdymo namus mane visada pasitinka laimingų mamų ir čia dirbančio personalo šypsenos. Šie metai yra paskelbti Lietuvos Prezidento Kazio Griniaus metais. Šis šviesus žmogus, pirmasis Lietuvos Prezidentas, gydytojas sakė „Sveiki vaikai yra ne vien tėvų, bet ir visos tautos turtas“.

VšĮ Respublikinė Kauno ligoninė Lietuvos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programoje dalyvauja nuo 2012 m. Per tą laiką modernizuotas ligoninės pastatas, įdiegiant energiją tausojančios technologijas. Ligoninei pristatyta moderni įranga: inkubatoriai, ultragarso aparatūra, naujagimių reanimaciniai staleliai, gimdymo lovos ir kt. Specialistai gali naudotis naujai parengtomis akušerijos ir neonatologijos diagnostikos ir gydymo metodikomis, dalyvauja specialistų mokymuose.

2015 m. Lietuvoje atliktas tarpinis Pacientų pasitenkinimo sąlygomis ligoninėse vertinimas: bendras pacienčių pasitenkinimas akušerijos ir (ar) neonatologijos paslaugomis auga (išaugo nuo 28 proc. (2010 m.) iki 47 proc. (2014 m.). Gerėjančias gydymo bei slaugos sąlygas pažymi ir medicinos personalas. Tyrimas taip pat parodė, kad paramos lėšos skirstomos racionaliai ir efektyviai, t. y. toms ligoninėms, kurių poreikis investuoti yra didžiausias. 

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius, [email protected], http://sam.lrv.lt

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!