BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Sveikatos apsaugos ministras sveikino Pasaulinę dieną be tabako gimusius mažylius

Data

2017 06 01

Įvertinimas
0
DSC_7764.JPG

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kartu su savo komanda sveikino Pasaulinę dieną be tabako (gegužės 31-ąją) gimusius naujagimius ir jų tėvelius. Mažyliams padovanoti marškinėliai su užrašu „Gimiau nerūkantis" ar „Gimiau nerūkanti", o jų tėveliams – pirmasis diplomas. Akcijos organizatoriai naujagimių tėvams tarsi už juos perduoda prašymą: „Leiskit gimti ir augti sveikiems“.  Taip Lietuvoje startavo jau 16-ą kartą vykdoma akcija „Gimiau nerūkanti/is". Jos tikslas – apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo itin sveikatai žalingo įpročio – tabako vartojimo.  Akcija vyksta visuose šalies gimdymo namuose. 

„Kilni tradicija – sveikinti mamytes ir jų naujagimius, pasaulį išvydusius minint Pasaulinę dieną be tabako, gyvuoja jau keliolika metų. Ji atkeliavo iš užsienio šalių, kuriose tokios tradicijos yra populiarios. Lietuvoje kasmet minint šią dieną tradiciškai lankausi gimdymo namuose. Tad ir šiandien ką tik pasaulį išvydusiems kūdikiams ir jų laimingiems tėveliams linkėjau sveikatos ir stiprybės. Kviečiu skatinti savo atžalas  gyventi sveikai, nenuodyti savo organizmo tokiomis itin kenksmingomis medžiagomis kaip, pavyzdžiui, tabakas“, – teigė  sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, su savo komanda apsilankęs  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Akušerijos ir ginekologijos centre.

Tiek moters, tiek vyro rūkymas šeimoje gali tapti rimta kliūtimi norint susilaukti vaikų šeimoje, o tėvų rūkymas gali reikšmingai pakenkti vaiko sveikatai. Pasyvus rūkymas nėštumo metu taip pat gali tapti vaisiaus ir jau gimusio vaiko sveikatos sutrikimų priežastimi. Augdami vaikai perima tėvų elgesio modelį ir patys dažniau pradeda rūkyti. Šia akcija siekiama atkreipti tėvų dėmesį į jų žalingus įpročius, skatinti susimastyti ir atsisakyti, taip ir savo vaikams rodyti gerą pavyzdį, saugoti savo ir jų sveikatą.

Rūkymo sukeltos ligos Lietuvai kasmet kainuoja daug gyvybių. Dėl šios priežasties akcijos organizatoriai, matydami vis labiau visuomenėje, o ypač tarp moterų, plintantį rūkymą, siekia informuoti visuomenę ir paraginti saugoti vaikų ir savo sveikatą.

 

Akcijos globėjas: Sveikatos apsaugos ministerija
Akcijos organizatorius: Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras

Akcijos vykdymo partneriai:  Visuomenės sveikatos biurai ir  miestų savivaldybės.