BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimas

Data

2021 05 17

Įvertinimas
0
sam.jpg

Įvykęs krizinis įvykis yra itin skaudus medikų bendruomenei. Suprantama, kad tokiu atveju visi tikimės greitų atsakymų ir sprendimų. Visgi, norint sisteminių pokyčių ir esminių problemos sprendimų, reikia užtikrinti ne neapgalvotą ir greitą reakciją, o visų aplinkybių analizę ir objektyvų išorės vertinimą, sudaryti galimybes išklausyti kiekvieną grupę, užtikrinant anonimiškumą.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), įvykus krizei Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, sudarė Pokyčių iniciavimo grupę. Ministerija, bendradarbiaudama su Valstybine darbo inspekcija ir pasitelkusi psichologus, turinčius ekspertinę patirtį psichikos sveikatai palankios aplinkos ir kultūros organizacijoje klausimais, kryptingai veiks siekiant pokyčio.

SAM praėjusios savaitės pradžioje kreipėsi į gydymo įstaigą dėl faktinių aplinkybių ir papildomos informacijos, galimai susijusios su įvykiu, pateikimo. Šiandien informacija buvo gauta ir yra vertinama. Sudarytos grupės tikslas – išnagrinėti, suprasti ir vertinti vykstančius procesus, identifikuoti sistemines problemas, pokyčių reikalaujančias sritis bei imtis priemonių, kad, kaip paaiškėjo, ilgai besitęsianti situacija baigtųsi sprendimais.

Konkretūs įtarimai dėl netinkamo darbo ligoninės vadovybei kol kas nėra pareikšti. Pokyčių iniciavimo grupės užduotis vertinti visas aplinkybes, ir, atsiradus bet kokiam pagrįstam įtarimui ar faktui, dėl ko reikėtų pradėti papildomus tyrimus, jie bus nedelsiant pradedami (nelaukiant grupės darbo pabaigos). 

Ministerija bendrauja ir bendradarbiauja su visomis pusėmis, yra pasiryžusi jas visas išklausyti, nes situacija yra daugialypė, informacija nuolat kintanti ir pasipildanti naujomis aplinkybėmis. Su ja siejamas reorganizacijos procesas, mobingo apraiškos, savižudybės, kaip krizinio įvykio, valdymas, tinkamų darbo sąlygų užtikrinimas. Pokyčių iniciavimo grupė sudarys sąlygas kiekvienam bendruomenės nariui būti išklausytam, užtikrinant anonimiškumą, neatskleidžiant informacijos šaltinių. 

Siekdamas išvengti net menkiausios interesų konflikto regimybės ar galimų sąsajų su dalyvaujančiomis šalimis, nuo Pokyčių iniciavimo grupės vadovo pareigų nusišalino Sveikatos apsaugos ministerijos viceministras Aurimas Pečkauskas. Grupei vadovauti skiriama sveikatos apsaugos ministro patarėja dr. Simona Bieliūnė, kuruojanti psichikos sveikatos sritį. 

SAM Spaudos tarnyba