BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Svečiai iš Latvijos domėjosi gydymo paslaugų apmokėjimo naujovėmis

Data

2010 12 15

Įvertinimas
0
Svečiai iš Latvijos domėjosi gydymo paslaugų apmokėjimo naujovėmis
Svečiai iš Latvijos domėjosi gydymo paslaugų apmokėjimo naujovėmis
Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos lankėsi delegacija iš Latvijos sveikatos apsaugos ministerijos bei sveikatos ekonomikos centro. Svečiai domėjosi, kaip Lietuvai sekasi diegti iš Australijos 2009 m. įsigytą  asmens sveikatos priežiūros paslaugų klasifikavimo pagal giminingas diagnozių grupes (angl. AR-DRG – diagnosis-related groups) sistemą.
[end_header]
Latviai patys rengiasi diegti DRG, tad susitikimo metu buvo aptartas jų naujovių įdiegimo planas, Valstybinės ligonių kasos specialistai patarė, kaip sėkmingiau jį įgyvendinti. Dabar Latvijoje sprendžiama, kurią iš Europoje paplitusių DRG sistemų pasirinkti: ar jau kelis kartus Latvijoje bandytą diegti, tačiau neįgyvendintą Šiaurės šalių bendrai sukurtą ir plėtojamą NordDRG sistemą, ar sparčiai Europoje plintančią Australijos DRG.
 
Latvijos delegacijos vadovas Aigars Miezitis, pasakodamas apie Latvijos sveikatos ekonomikos centro planus diegti DRG, apibūdino ir sveikatos sistemos pokyčius savo šalyje.  Pasirodo, Latvijoje dabar tėra 41 ligoninė, nors 2003-iaisiais šalyje jų buvo 131, o 2008 m. – 78 ligoninės. Be to, likusiose ligoninėse sparčiai mažinama lovų. Permainos ir pirminėje asmens sveikatos priežiūros grandyje: siekiama užtikrinti, kad pas šeimos gydytoją nereikėtų ilgai laukti – nustatytas ne ilgesnis kaip penkių dienų  terminas.   
       
 
Išsamų pranešimą svečiams pateikęs bei į jų klausimus atsakęs Valstybinės ligonių kasos Draudimo plėtros departamento direktorius Gintaras Kacevičius pabrėžė, jog Lietuvoje, tobulinant gydymo įstaigų suteiktų paslaugų apmokėjimą, pasirinkta Australijos asmens sveikatos priežiūros paslaugų klasifikavimo pagal giminingas diagnozių grupes sistema, kurios privalumas – tikslus klinikinių atvejų grupavimas, universalus medicininių intervencijų klasifikatorius bei išsami medžiaga tiek diagnozėms, tiek medicininėms intervencijoms koduoti.
       
 
Giminingų diagnozių grupių metodas Lietuvoje diegiamas keliais etapais. Nuo šių metų balandžio mėnesio 14 bandomųjų, o nuo liepos 1 d. ir visose likusiose ligoninėse buvo diegiama nauja beveik 6300 kodų medicininių intervencijų klasifikacija. Duomenys pateikiami Privalomojo sveikatos draudimo informacinę sistemai „Sveidra“. Nuo ateinančių metų sausio 1-osios visose Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose bus pradėta naudoti nauja ligų klasifikacija  (TLK-10-AM). Taip pat numatytas bandomasis stacionarinių atvejų grupavimas pagal DRG. Iš pradžių tai bus atliekama dviejose Vilniaus ligoninėse, o nuo vasario 1 d. – ir kitose šalies ligoninėse, teikiančiose aktyvaus stacionarinio gydymo paslaugas. 
 
  Valstybinė ligonių kasa prie
 Sveikatos apsaugos ministerijos