BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Susitarimas su medikais padės užtikrinti sklandų atlyginimų didinimą

Data

2019 07 29

Įvertinimas
3
Susitarimas13.jpg

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) su medikų profesinėmis sąjungomis pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos (LNSS) šakos kolektyvinės sutarties pakeitimus. Tai leis užtikrinti sklandesnį, nuoseklesnį ir veiksmingesnį atlyginimų didinimą gydytojams ir slaugytojams.

Laikinai einančio pareigas sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, taip galėsime ir toliau tesėti duotus pažadus medikų bendruomenei didinti darbo užmokestį.

„Parašais patvirtinti susitarimai leis tai padaryti kur kas sklandžiau, tiksliau ir stabiliau. Aiškiai sutarta, kaip reikėtų elgtis konkrečiais atvejais, pavyzdžiui, kai įsigalioja mokesčių ir darbo užmokesčio naujovės, iki kada turėtų gydymo įstaigos patvirtinti tvarkas, kaip didins medikams atlyginimus, kad nenukentėtų darbuotojų interesai“, – sako A. Veryga.

Anot ministro A. Verygos, gerėjant ekonominei situacijai šalyje, atitinkamai gerės ir medicinos darbuotojų finansinė situacija.

Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) prezidento Liutauro Labanausko teigimu, tai pirmas toks dokumentas Lietuvoje, taigi natūralu, kad bėgant laikui pastebimi papildomi niuansai, tad sutartis nekart papildyta.

„Mes, sutarties šalys, esame kiek nusivylę, kad iki šiol dauguma gydymo įstaigų taip ir neįsivedė darbo užmokesčio kintamosios dalies. Dėl to inicijavome nustatyti konkretų terminą gydymo įstaigų darbo užmokesčio sistemoms patvirtinti. Sutarta, kad įstaigos tai padarys iki rugsėjo 15 d. Tuomet mes, socialiniai partneriai, galėsime įvertinti, kaip įstaigos pasirengusios kitam darbo užmokesčio didinimo etapui“, – sako LGS prezidentas L. Labanauskas.

Anot jo, tikimasi, kad toks įpareigojimas gydymo įstaigoms leis užtikrinti tinkamą kolektyvinės sutarties taikymą visose įstaigose.

Įvertinus tai, kad 2019-ieji pasitikti įsigaliojusia mokesčių reforma, šiame susitarime numatyti konkretūs veiksmai, kaip turėtų būti elgiamasi konkrečiais atvejais.

Pavyzdžiui, kaip išvengti ydingos ir darbuotojams nepalankios užmokesčio nustatymo praktikos didėjant minimaliai mėnesio algai (MMA), numatyti konkretūs veiksmai, kaip elgtis.

Štai sutarta, kad darbo užmokesčio apskaičiavimui bus naudojamas didžiausias praėjusiais metais taikytas MMA dydis. Tai reiškia, kad 2019 m. MMA dydis yra 516 eurų, o 2020 m. bus taikomas 2019 m. gruodžio 31 d. MMA dydis.

Be to, siekiant užkrinti sklandų šios sutarties taikymą kuo platesniam medikų bendruomenės  ratui, patikslinta ir kaip profesinės sąjungos gali prisijungti prie kolektyvinę sutartį pasirašiusių organizacijų.

Sutarties pakeitimai inicijuoti SAM ir profesinėms sąjungoms stebint, kaip vykdomi sutarties įsipareigojimai.

Susitarimą galite skaityti čia.

SAM Spaudos tarnyba