BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Specialūs šaldikliai ir patalpos vakcinoms nuo koronaviruso – jau paruošti

Data

2020 12 22

Įvertinimas
2
Ultra žemos (-75 laipsnių) temperatūros šaldikliai.jpg

Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) informuoja, kad esame pasirengę priimti pirmąsias vakcinas nuo koronaviruso (COVID-19). Jau paruošti specialūs šaldikliai, taip pat įsigytos reikalingos priemonės, būtinos užtikrinti sklandžią žmonių vakcinaciją nuo šio klastingo viruso. 

Šaldikliai ir specialios patalpos

Mūsų šalį pasiekusios naujosios vakcinos bus iškart pristatytos į ESSC priklausančius sandėlius, kuriuose ir yra šaldikliai bei kaupiamos vakcinacijai būtinos medicininės priemonės.

Rengiantis pirmųjų vakcinų atvykimui, ESSC atliko būtinus testavimo darbus su įsigytais šaldikliais vakcinoms saugoti ir juos abu jau pajungė. Šie du ultra žemos (-75 laipsnių) temperatūros šaldikliai bus naudojami tik „BioNTech & Pfizer“ vakcinoms, kurioms būtina labai žema temperatūra. 

Kitoms vakcinoms laikyti bus naudojamos ESSC jau įrengtos ir pritaikytos specialios patalpos – šaldikliai, kuriose bus užtikrinama joms reikalinga žemesnė (2-8 laipsnių) temperatūra. Šios patalpos taip pat jau yra parengtos laikyti vakcinas nuo koronaviruso, kol jos bus išvežiotos gydymo įstaigoms. Tokiose patalpose paprastai laikomi vaistai, kurių saugojimui reikalinga žemesnė temperatūra.  

Iš ESSC sandėlių vakcinos bus transportuojamos į gydymo įstaigas naudojant šaldymo įrangą, galinčią užtikrinti šalčio grandinės palaikymą pristatomiems vakcinų kiekiams. Tiekėjas įsipareigoja  užtikrinti temperatūrinio režimo atsekamumą viso transportavimo metu.

Kitos reikalingos priemonės

Rengiantis vakcinų pristatymui į Lietuvą, pirmajam etapui būtinos priemonės jau yra įsigytos, o papildomi pirkimai jau eina į pabaigą.

ESSC jau įsigijo 1,2 mln. vienkartinių dezinfekcinių servetėlių ir 125 tūkst. vnt. medicininių kaukių, ir daugiau kaip 246 tūkst. vnt. natrio chlorido injekcinio tirpalo ampulių. Artimiausiomis dienomis bus sudarytos sutartys ir įsigyta 2,4 mln. vienetų vienkartinių pirštinių bei 200 specialių šaltkrepšių, skirtų vakcinų gabenimui. 

Taip pat netrukus bus aiškūs konkretūs tiekėjų pasiūlymai ir papildomai įsigyta 1 ml ir 2 ml talpos švirkštų su adatomis (atitinkamai 1,2 mln. vnt. ir 15 tūkst. vnt), 1,2 mln. vnt. pleistrų ir 25 tūkst. vnt. medicininių atliekų konteinerių.

SAM Spaudos tarnyba