BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Specialiųjų poreikių turinčius mažuosius ugdančios įstaigos turi tinkamai pasiruošti

Data

2020 05 15

Įvertinimas
0
354876-PAPUFI-184.jpg

Švelnėjant karantinui, dienos centrai, kurie teikia paslaugas vaikams ir žmonėms su negalia, užimtumo ir socialinių paslaugų centrai, atsižvelgiant į jų darbo specifiką ir individualias darbo sąlygas, gali patys spręsti, kaip organizuoti kasdienę veiklą savo lankytojams ir darbuotojams saugiausiu būdu.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, parengė bendruosius reikalavimus, kaip dirbti saugiai ir užkirsti kelią galimam koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimui, tačiau detalesnę tvarką ir procedūras socialinių paslaugų įstaigos gali pačios individualiai nusimatyti savo vidaus tvarkose. Tai reiškia, kad itin detalios instrukcijos, kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, nenustatomos.

Pasak valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, parengti tik bendri reikalavimai, kadangi kiekviena situacija konkrečioje įstaigoje gali būti individuali ir visų situacijų bei problemų neįmanoma numatyti bei aiškiai aprašyti.

„Sulaukiame daug įvairių klausimų ir iš šių įstaigų darbuotojų, ir iš tėvų. Ypač didelis nerimas jaučiamas tų tėvų, kurie augina specialiųjų poreikių turinčius vaikus. Jiems neramu, kaip vaikai, užtikrinant maksimalų saugumą, turės būti pasitinkami ir išlydimi iš įstaigų, kaip bus organizuojami individualūs užsiėmimai su specialistais, kaip vyks darbas grupėse. Kiekviena įstaiga šiuos klausimus turi įsivertinti ir spręsti individualiai, bet laikantis bendrųjų reikalavimų, užtikrinant maksimalų lankytojų ir personalo saugumą“, - sako ministras A. Veryga.

Pavyzdžiui, dauguma dienos centrų, kurie teikia paslaugas vaikams ir žmonėms su negalia, susiduria su dilema, kur ir kaip pasitikti savo lankytojus – lauke ar viduje, ar specialiųjų poreikių turinčius vaikus atlydėję tėvai gali juos palydėti į uždaras patalpas ir pan.

Anot ministro, įstaigos turi skirtingus pastatus, patalpų išplanavimą, skirtingas galimybes aptarnauti savo lankytojus individualiai ar priimti grupes – vidaus tvarkos turi būti paruoštus atsižvelgus į visas šias individualias aplinkybes ir  gali padėti tinkamai įgyvendinti SAM nustatytus bendruosius reikalavimus. 

Rekomenduojama lankytojus aptarnauti nuotoliniu būdu. Jei tai neįmanoma, turi būti apribotas vienu metu aptarnaujamų žmonių skaičius, pavyzdžiui, dirbama individualiai. Gali būti organizuojami ir grupiniai užsiėmimai, juose dalyvaujant iki 10 žmonių. Jei įstaigą lanko daugiau kaip 10 lankytojų, rekomenduojama darbą organizuoti grupėmis pagal įstaigos vadovo nustatytą grafiką ir užtikrinant saugų atstumą tarp žmonių.

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą galite rasti čia.

Visus operacijų vadovo sprendimus galite rasti čia.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija