BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Siekiant apsisaugoti nuo infekcijų, rekomenduojama pasirūpinti paviršiais

Data

2020 03 04

Įvertinimas
0
the-honest-company-Ua9AK-pZ5cw-unsplash.jpg

Lietuvoje nustačius pirmąjį užsikrėtimo COVID-19 atvejį ir reaguojant į visuomenės baimes, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė rekomendacijas, kaip valyti paviršius. Tam patariama naudoti vandenį, buitinius ploviklius bei įprastas dezinfekcijos priemones.

REKOMENDACIJAS RASITE ČIA.

Labiausiai patariama rūpintis paviršiais, kurie liečiami dažniausiai, t. y., langų, tualeto ir vonios kambario paviršiais.

Namuose, viešosiose įstaigose, transporto priemonėse, švietimo įstaigose aplinkai valyti ir dezinfekuoti rekomenduojama naudoti 0,1% natrio hipochloritą (skiedimas santykiu 1:50, jei naudojamas buitinis baliklis, kurio pradinė koncentracija yra 5%) po valymo neutraliu plovikliu. Tuo metu, paviršius, kuriuos gali sugadinti natrio hipochloritas, reikia valyti 70% koncentracijos etanoliu, prieš tai juos nuvalius neutraliu plovikliu.

Visus tekstilės gaminius, pavyzdžiui, patalynę, užuolaidas ir kita, rekomenduojama skalbti 90° C temperatūroje su skalbikliu. Jei dėl audinių ypatybių negalima naudoti karšto vandens, skalbiant tekstilę reikia naudoti specialias chemines medžiagas (pavzydžiui, baliklį ar natrio  hipochlorito turinčių produktų, skirtų tekstilės gaminiams).

Rekomendacijos parengtos atsižvelgus į tarptautinių organizacijų gaires.

SAM Spaudos tarnyba