copyright

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Šeškinės poliklinikos psichikos sveikatos centre naujovė – dienos stacionaras, įrengtas ES paramos pagalba

Data

2011 12 22

Įvertinimas
0
Sostinės VšĮ Šeškinės poliklinikoje įgyvendintas 2007–2013 m. ES struktūrinės paramos projektas, skirtas psichikos sveikatos stiprinimui. Beveik 800 tūkst. Lt kainavęs Dienos stacionaro įrengimas prie Psichikos sveikatos centro leidžia išplėsti Šeškinės poliklinikos teikiamų psichikos sveikatos paslaugų įvairovę, gerinti jų kokybę ir prieinamumą gyventojams.
[end_header]
Šeškinės poliklinikos Psichikos sveikatos centro darbuotojai teigiamai vertina suremontuotas patalpas, įsigytą reikiamą įrangą ir kitas darbui reikalingas priemones. Tikimasi, kad pacientai taip pat įvertins šioje gydymo įstaigoje sukurtą kompleksinę psichikos sveikatos priežiūros sistemą, išaugusį čia teikiamų socialinių ir medicininių paslaugų spektrą. Tai leis efektyviai ir racionaliai stiprinti visuomenės psichikos sveikatą – vieną svarbiausių visuomenės sveikatos sričių. 
 
 
„Naujojo dienos stacionaro paskirtis – teikti diagnostikos, gydymo paslaugas turintiems pacientams, konsultuoti jų šeimas jiems rūpimais psichikos sveikatos stiprinimo klausimais bei teikti psichoterapinę pagalbą, – teigia Šeškinės poliklinikos direktorius Jonas Kairys. – Džiaugiamės, kad ES paramos žingsniai palieka ryškų pėdsaką ne tik mūsų gydymo įstaigoje, bet ir visoje Lietuvos sveikatos sistemoje“. Pasak J. Kairio, svarbu ne tik stiprinti psichikos sveikatos problemų turinčių žmonių gebėjimus prisitaikyti prie aplinkos ir atkurti bendruomenės ryšius, bet ir padėti jiems jaustis aktyviais visuomenės nariais, skatinti socializaciją, ugdyti jų gebėjimus realizuoti savo asmeninį ir profesinį potencialą.
 
 
Dienos centre kvalifikuotą specialistų pagalbą galės gauti apie 180 žmonių per metus. Svarbu, kad paslaugos yra priartintos prie pacientų – jiems nebereikės važiuoti į kituose miesto rajonuose esančias gydymo įstaigas. VšĮ Šeškinės poliklinikos Psichikos sveikatos centro lankytojai neatitols nuo savo įprasto gyvenimo, nenutrūks jų ryšys su šeima ir savo socialine aplinka. Čia dirbantys specialistai užtikrins įvairių psichikos sveikatą saugančių ir stiprinančių paslaugų kompleksą vienoje vietoje. Psichikos negalią turintys pacientai galės lengviau įsilieti į darbo rinką, mažės slaugos personalo poreikis.
 
Daugiau apie ES paramą sveikatos sektoriui: interaktyviame žemėlapyje:
http://esparama.sam.lt/zemelapis/index.html
Daugiau informacijos:
VšĮ Šeškinės poliklinikos direktoriaus pavaduotoja valdymui Violeta Tylienė
Tel. (8 5) 250 2052, v.tyliene@poliklinika.lt
 SAM ES paramos skyrius, tel. (8 5) 266 1488. www.sam.lt