BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Savivaldybių gydytojai siunčia signalus apie dramatišką specialistų poreikį rajonuose

Data

2013 02 15

Įvertinimas
0
Sveikatos apsaugos ministerija rengs teisės aktų pakeitimų projektus, kad savivaldybės galėtų įtakoti pirminių sveikatos priežiūros įstaigų tinklo plėtrą. Be to, bendradarbiaujant su Švietimo ir mokslo ministerija, ketinama spręsti medicinos specialistų rengimo pagal valstybės užsakymą klausimus. Tai susitikime su Lietuvos savivaldybių gydytojais, visuomenės sveikatos biurų vadovais sakė sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. Ministras dar kartą pabrėžė, kad privačios sveikatos priežiūros įstaigos, norinčios priklausyti Nacionalinei sveikatos sistemai ir gaunančios pinigus už paslaugas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo bei šalies biudžeto, privalo laikytis tokių pat reikalavimų kaip ir viešosios įstaigos.
[end_header]
Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė tęsia dialogą su įvairių Nacionalinės sveikatos sistemos grandžių atstovais. Susitikime su savivaldybių gydytojais ir visuomenės sveikatos biurų vadovais kalbėta apie labai skirtingą sveikatos priežiūros įstaigų padėtį, jų išsidėstymą atskiruose Lietuvos rajonuose, šeimos gydytojų kompetencijos plėtimą, gyventojų galimybes sulaukti kvalifikuotos medikų pagalbos, visuomenės sveikatos biurų darbuotojų atliekamą misiją, darbo krūvius ir jų neatitinkančius atlyginimus.
 
Kiekvienas susitikimo dalyvis akcentavo savo rajonui opiausius klausimus, tačiau visi vieningai sutarė, kad savivaldybės turi turėti teisę planuoti sveikatos priežiūros įstaigų tinklą, išduoti leidimus naujų privačių kabinetų steigimui bei kontroliuoti jų veiklą. Beveik visi susitikime kalbėjusieji pabrėžė specialistų trūkumą ir matė liūdną perspektyvą, kai po kelerių metų dabartiniams gydytojams, pasitraukus dėl sveikatos arba išėjus į pensiją, Lietuvos rajonų pirminės sveikatos priežiūros įstaigos liks be specialistų, o žmonės be pagalbos.
 
S.O.S – tokiu tarptautiniu nelaimės ištiktų jūreivių šaukiniu rajonų savivaldybių gydytojų išsakytas mintis apie specialistų trūkumą apibendrino sveikatos apsaugos ministras V.P.  Andriukaitis.
 
„Dėsim visas pastangas tartis su Šveitimo ir mokslo ministerija kaip keisti įstatymus, kad medicinos specialistams, parengtiems už valstybės biudžeto lėšas, būtų galima taikyti valstybės užsakymą“, – sakė V.P. Andriukaitis.
Kaip pastebėta susitikime, vienoks ar kitoks „atidirbimas“ už valstybės finansavimą  rezidentūros studijose yra taikomas ne vienoje civilizuotoje valstybėje.
     
 
SAM Ryšių su visuomene skyrius
[email protected], www.sam.lt