BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Saugi mama ir saugus naujagimis – Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo pasiekimai

Data

2016 12 13

Įvertinimas
0
Sveicarijos programos zenklas.jpg

Šių metų gruodžio 14 d. viešbutyje „Radisson Blu Hotel Lietuva“ (Konstitucijos per. 20, Vilnius) organizuojama Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusios Europos Sąjungos sveikatos sektoriuje, baigiamoji konferencija „Saugi mama ir saugus naujagimis“.

„Ši reikšminga Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos konfederacijos bendradarbiavimo programa įgyvendinama jau nuo 2012 metų, – teigia sveikatos apsaugos viceministras Valentin Gavrilov. Ji tiesiogiai prisideda prie Lietuvos Vyriausybės programos tikslų: geresnės nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros su gyvybės pradžios sveikata susijusiose mūsų šalies ligoninėse. Kokia gi perinatalinės pagalbos Lietuvoje sėkmės istorija, konferencijoje pristatys ne tik sveikatos politikai, sveikatos priežiūros  organizatoriai, bet ir pačių 27-ių projekte dalyvaujančių sveikatos priežiūros įstaigų komandos. Interaktyvių žaidynių metu jos sieks įrodyti, kad mes visi tikrai galime pelnytai didžiuotis pasiekimais. Mūsų šalyje kiekviena mama ir jos naujagimis turi visas prielaidas jaustis saugiai pačiomis svarbiausioms – pirmosiomis savo gyvenimo dienomis“.

Pasak viceministro, konferencijoje bus pristatomi programos projekto „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ rezultatai, informacija apie veiklas bei jų tęstinumo galimybes. Vyks asmens sveikatos priežiūros įstaigų perinatalinių komandų žaidynės. Apskritojo stalo diskusijoje planuojama aptarti nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros kokybinių rodiklių svarbą ir galimybes pagal pasiektus rezultatus finansiškai skatinti gydymo įstaigas.

Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos projektui „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ 2012–2017 m. skirta 27,4 mln. Eurų finansinė parama. Viso programos įgyvendinimui skirtos paramos dydis yra 47 ,5 mln. Eurų.

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius, [email protected], http://sam.lrv.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!