BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


SAM teikia rekomendacijas keleivių pavežėjams

Data

2020 02 28

Įvertinimas
1
photo-1516733968668-dbdce39c4651.jpg

Lietuvoje nustačius pirmąjį užsikrėtimo COVID-19 atvejį ir reaguojant į visuomenės baimes, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė rekomendacijas, kaip elgtis pavežėjams, į kurių automobilius kasdien įsėda šimtai keleivių. 

Kadangi teikiant paslaugas keleiviams, grįžtantiems iš COVID-19 paveiktų teritorijų, galimas kontaktas su asmeniu, sergančiu užkrečiamąja liga, plintančia per orą su lašeliais, pavežėjams rekomenduojama pasirūpinti tinkama rankų higiena, t. y., dažnai plauti rankas vandeniu su muilu arba rankas valyti alkoholiniais tirpalais, geliais ar servetėlėmis.

Aplinkos valymui ir dezinfekavimui transporto priemonėse rekomenduojamos koronavirusą veikiančios medžiagos – 0,1% natrio hipochloritas (skiedimas santykiu 1:50, jei naudojamas buitinis baliklis, kurio pradinė koncentracija yra 5%) arba 70% koncentracijos etanolis. 

SAM REKOMENDACIJOS KELEIVIŲ PAVEŽĖJAMS

Primename, kad, jei į gripą panašūs simptomai (kosulys, karščiavimas, dusulys ir kt.) pasireiškė žmonėms, nekeliavusiems į Kiniją, Šiaurės Italiją (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus), Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą ir neturėjus kontakto su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.

Tuo metu, jei į gripą panašūs simptomai pasireiškė keliaujant po Kiniją, Šiaurės Italiją (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionus), Honkongą, Iraną, Japoniją, Pietų Korėją ir Singapūrą, grįžus iš šių šalių, ar per dvi savaites po kontakto su tikėtinu ar patvirtintu COVID-19 atveju, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti skubios pagalbos telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Be to, visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių Kinijoje, Šiaurės Italijos regionuose, Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre, taip pat prašoma registruotis užpildant NVSC interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

SAM Spaudos tarnyba