Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


SAM rekomenduoja atidėti penktadienį numatytą Eurolygos mačą

Data

2020 02 27

Įvertinimas
5
markus-spiske-BfphcCvhl6E-unsplash.jpg

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į tai, Europos regione, ypač Italijoje, sparčiai didėja naujojo koronaviruso sukeliamos užkrečiamosios ligos (COVID-19) atvejų, kreipėsi į BC „Žalgiris“ su rekomendacijomis atidėti Eurolygos varžybas tarp Kauno „Žalgirio“ ir Milano „AX Armani“ arba rungtynes žaisti tuščioje arenoje, t. y., be žiūrovų, taip išvengiant masiško žmonių susibūrimo vienoje vietoje.

SAM KREIPIMASIS DĖL VARŽYBŲ.

Anot sveikatos apsaugos viceministro, SAM Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) koordinatoriaus Algirdo Šešelgio, Italijoje jau taikomos itin griežtos kontrolės priemonės dėl COVID-19 plitimo grėsmės. Tai yra, atšaukiamos sporto varžybos, koncertai ir kiti įvairūs masiniai renginiai.

„Suprantame, kad Lietuvoje krepšinis ne veltui vadinamas antrąja religija ir sirgaliams tai tikrai būtų nemenkas praradimas, tačiau šiuo metu būtina imtis visų įmanomų prevencijos priemonių, kurios gali padėti apsaugoti Lietuvos žmones – jų sveikatą ir gyvybę – nuo pavojingo COVID-19 protrūkio Lietuvoje. Situacijos rimtumu neabejoja ir mūsų šalies medikai bei visuomenės sveikatos specialistai, išreiškę susirūpinimą dėl masinių susibūrimų keliamos grėsmės“, – sako viceministras Algirdas Šešelgis.

SAM kreipimesi primygtinai rekomenduojama laikytis visų būtinų profilaktikos priemonių, kurios leistų sumažinti COVID-19 atkeliavimą į Lietuvą ir jo išplitimą, jei rungtynių vis dėlto būtų nuspręsta nenukelti. 

Vadovaujantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pateikto rizikos vertinimo duomenimis, COVID-19 rizika Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių gyventojams yra nuo žemos iki vidutinės. Panašių į Italijoje registruotų COVID-19 židinių atsiradimo ES / EEE šalyse rizika yra nuo vidutinės iki aukštos.

SAM primena, kad neseniai iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų) sugrįžusiesiems 14 dienų nuo paskutinės buvimo šiose šalyse dienos rekomenduojama likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Tuo metu, pajutus į gripą panašius simptomus, tokie žmonės nedelsiant turėtų skambinti bendruoju pagalbos tarnybų telefonu 112.

Be to, visų keliautojų, per pastarąsias dvi savaites buvusių ne tik Kinijoje, bet ir minėtuose Šiaurės Italijos regionuose, taip pat prašoma registruotis užpildant NVSC interneto svetainėje pateikiamą anketą bei dvi savaites vengti artimų socialinių kontaktų.

SAM Spaudos tarnyba