BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


SAM pradeda formuoti aukštos kvalifikacijos specialistų rezervą

Data

2017 10 30

Įvertinimas
0
12892_fe64d47c6cf77c0a894efe5966b76296.jpg

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia viešą atranką, kurios metu kviečia aukštą kvalifikaciją ir didelę profesinę patirtį turinčius specialistus teikti savo kandidatūras. Taip pradedamas formuoti vadinamasis aukštos kvalifikacijos specialistų rezervas, kuriame esantys pretendentai būtų pasitelkiami atsakingiems darbams, kai susiklosto tokios situacijos, kuomet SAM pavaldžios įstaigos netenka nuolatinių vadovų. Pavyzdžiui, teismui priėmus sprendimą juos nušalinti iš užimamų pareigų.

Pagal naują tvarką, numatytą Viešųjų įstaigų įstatymo 10 straipsnio 1 dalies 4 punktą, tokiais atvejais įstaigos vadovu turi būti skiriamas žmogus iš šalies, o ne iš tos institucijos, kurioje dirbo nušalintas vadovas. Tad, pagal ją, SAM turi teisę spręsti dėl darbuotojų skyrimo į pavaldžių sveikatos priežiūros įstaigų vadovų pareigas, laikinai eiti vadovo pareigas, kol nėra nuolatinio.

Būtent todėl SAM skelbia viešą atranką, kurios metu tikisi sulaukti išties profesionalių, patyrusių, ambicingų, veržlių, novatoriškų ir pažangiai mąstančių specialistų, kurie, susiklosčius minėtoms situacijoms, galėtų pretenduoti laikinai eiti SAM pavaldžių įstaigų vadovų pareigas, kol nėra nuolatinių vadovų.

Sveikatos apsaugos ministro patarėjos korupcijos prevencijos klausimais Nendrės Černiauskienės teigimu, susiklostė tendencinga ilgalaikė neigiama situacija, kuomet įstaigos vadovui esant pareikštiems įtarimams dėl galimos nusikalstamos veikos ir, prokurorui nušalinus tokį vadovą nuo pareigų, paralyžuojama įstaigų veikla.

„Tokią situaciją turime Šiaulių ligoninės vadovo Petro Simonavičiaus atveju. Prokuratūra jau ne kartą yra pratęsusi nušalinimą. Šioje ligoninėje direktoriaus pareigas laikinai eina tai vienas, tai kitas SAM paskirtas asmuo. Žinoma, tai leidžia užtikrinti normalios įstaigos veiklos, atitinkančios pacientų poreikius, tačiau stabdo būtinus administracinius savarankiškus sprendimus. Laikini vadovai pareigas atlieka gerai, tačiau neišvengiamai susiduria su pernelyg didelėmis darbų apkrovomis, kas nėra teisinga“, - sako N. Černiauskienė.

Be to, anot jos, problemų kyla ir dėl to, kad nėra ir didelio susidomėjimo eiti tokias pareigas iš vietinių darbuotojų, nes jie supranta, kad tai laikina ir nori būti geri pavaldiniams, nes po to reikės su kolegomis vėl dirbti. Tad, tikimės, kad turėdami aukštos kvalifikacijos specialistų rezervą, galėtume efektyviau spręsti kylančias problemas

Taigi tie, kurie pageidauja būti įrašyti į rezervą, turi pateikti gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką SAM el. paštu [email protected] iki 2017 m. lapkričio 10 dienos. Esant poreikiui skirti aukštos kvalifikacijos specialistą laikinai eiti įstaigos vadovo pareigas iš šio rezervo, atrinktas asmuo bus informuojamas asmeniškai.

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė-Šriubėnė
Sveikatos apsaugos ministro patarėja
tel. +370 5 219 3330,
mob. +370 683 76527, 
el. paštas [email protected]

Alina Žilinaitė
Ryšių su visuomene projektų vadovė
Sveikatos strateginės plėtros skyrius
tel.+370 5 260 4890,
mob. +370 699 42285,
el. paštas [email protected]