BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


SAM paneigia dezinformaciją: vaikams susirgus, jų niekas neatskirtų nuo tėvų

Data

2020 09 02

Įvertinimas
4
OE5O5N0.jpg

Pastebėjus viešojoje erdvėje plintančią klaidinančią informaciją dėl vaikų, pajutusių galimus koronaviruso (COVID-19) simptomus, priverstinio izoliavimo nesuderinus su tėvais, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina netikėti socialiniuose tinkluose platinama melaginga informacija.

Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios padėties vadovo sprendimu ugdymo įstaigose, vykdant neformaliojo vaikų švietimo programas, edukacinių programų metu organizatoriams ar mokytojams pastebėjus, kad vaikas karščiuoja, sloguoja, kosėja, pasunkėjo jo kvėpavimas ar pasireiškė kiti negalavimai, mokytojai ar programų organizatoriai privalo nedelsiant į tai reaguoti ir apie tai informuoti vaiko tėvus. 

Laukdamas atvykstant tėvelių, vaikas turėtų būti atskiroje patalpoje, kabinete, salėje ar kitoje vietoje, kur nebūtų kitų žmonių, siekiant išvengti galimo viruso plitimo. Su tėvelių laukiančiu vaiku turėtų būti ugdymo įstaigos darbuotojas ir nepalikti jo visiškai vieno. 

Mokytojams ar vaikų švietimo programų organizatoriams pastebėjus sunegalavusį vaiką, jie privalo konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 dėl tolimesnių veiksmų.

„Noriu nuraminti tėvelius ir vaikučius. Jei nutiktų taip, kad vaikas pasijus blogai ugdymo įstaigoje, pavyzdžiui, pajus simptomus, panašius į peršalimą ar koronavirusą, užtikrinu, kad niekas jų neatims iš tėvų, neišveš į ligonines ir nepradės jokio gydymo be tėvų žinios. Tai yra dar viena melaginga informacija, kuri dirbtinai skleidžiama per socialinius tinklus, siekiant įbauginti tėvelius ir vaikučius. Apgailestauju, kad atsiranda tokių žmonių, kurie kuria tokias sąmokslo teorijas, manipuliuodami mūsų mažiausiais visuomenės nariais. Ir atsiprašau tėvelių ir vaikučių, kad jiems tenka tai patirti dėl kitų piktybiškumo“, – sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pažymime, kad kaip ir bet kurios kitos ligos atveju ar kito nelaimingo atsitikimo metu neformaliojo švietimo paslaugų organizatoriai turi nedelsiant kviesti vaikų įstatyminius atstovus – tėvus, globėjus ar kt. Jei vaikui nustatomas koronavirusas, jis gydomas gydymo įstaigoje ar ambulatoriškai.

SAM Spaudos tarnyba