BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


SAM informuoja: Vokietija Lietuvą įtraukia į rizikingų regionų sąrašą, gyventojai raginami išsiaiškinti izoliacijos tvarką vykstant svetur

Data

2020 11 06

Įvertinimas
0
pexels-slondotpics-408503.jpg

Sveikatos apsaugos ministerija į užsienio šalis vykstantiems Lietuvos gyventojams primena, kad vykstant svetur reikėtų išsiaiškinti, kokia izoliacijos tvarka galioja nuvykus į kitą Europos valstybę ir kokių koronaviruso nustatymo testų yra prašoma nuvykus į kitą šalį. Ministerija praneša, kad penktadienį Vokietija Lietuvą įtraukė į rizikingų regionų sąrašą.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos (URM) duomenimis, nuo penktadienio ryto visa Lietuva, išskyrus Utenos apskritį, Vokietijoje bus paskelbta kaip „rizikingas regionas“. Tai reiškia, kad atvykus į Vokietiją reikės arba karantinuotis, arba pateikti ne senesnį nei dviejų dienų testą, arba pasidaryti testą iš karto atvykus ir gauti neigiamą atsakymą. Vokietijoje penktadienį paskelbiamas rizikingų regionų sąrašas įsigalioja sekmadienio vidurnaktį. Taigi nauja tvarka Lietuvos gyventojams įsigalios nuo lapkričio 8 d.

SAM, remdamasi Lietuvos užsienio reikalų ministerijos viešai skelbiama informacija, taip pat primena, kad nuo 2020 m. lapkričio 2 d. iki 2020 m. lapkričio pabaigos Vokietijoje yra įvestas dalinės izoliacijos režimas (angl. light/partial lackdown). Jo metu neveikia viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, barai, klubai, diskotekos ir užeigos (išimtis taikoma maisto išsinešimo paslaugai), sporto ir sveikatingumo paslaugas teikiančios įstaigos, kultūros ir pramogų įstaigos, grožio paslaugas teikiančios įstaigos.

Todėl žmonės raginami prieš vykstant svetur ieškoti informacijos tos valstybės, į kurią vykstama, oficialių institucijų svetainėse. Svarbią informaciją apie įvairiose Europos šalyse taikomus apribojimus ir reikalavimus dėl izoliacijos taip pat galite rasti Lietuvos URM konsulinės informacijos tinklalapyje keliauk.urm.lt.  
 
SAM Spaudos tarnyba