BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Rekomenduojama riboti masinius renginius

Data

2020 03 03

Įvertinimas
0
alex-bracken-RzULPgwqcuE-unsplash.jpg

Renginių organizatoriams, atsižvelgiant į konkretaus renginio riziką, rekomenduojama atšaukti arba vėlesniam laikui nukelti masinius, ypač uždarose erdvėse vykstančius, renginius. Tais atvejais, jei bus nuspręsta renginį visgi organizuoti, žmonės turi būti įspėti nevykti į jį, jei jiems pasireiškia bet kokie kvėpavimo takų infekcijos simptomai. O renginių lankytojams turi būti sudarytos sąlygos tinkamai rankų higienai – užtikrintos galimybės plauti rankas vandeniu ir muilu bei įtrinti rankų dezinfekciniu skysčiu.

Tokį sprendimą šiandien pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Masiniai renginiai yra puiki terpė sklisti infekcijoms – ne tik koronavirusui, bet ir gripo bei kitiems virusams. Todėl renginių organizatoriai privalo įvertinti, kiek jų renginys galėtų prisidėti prie epidemiologinės situacijos Lietuvoje pablogėjimo, o lankytojai – ar jiems tikrai būtina, ar jų sveikata leidžia būti dideliuose žmonių sambūriuose. Mes rekomenduojame kol kas tokių susibūrimų vengti“, – sako ministras A. Veryga.

Sprendimas rekomenduoti riboti renginius priimtas atsižvelgiant į COVID-19 ligos epidemiologinę situaciją, Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro gaires dėl koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos bei įrodymus, kad masinių renginių atšaukimas gali sulėtinti viruso plitimą.

Siekiant apsisaugoti tiek nuo COVID-19, tiek nuo kitų sezoninių virusų, taip pat rekomenduojama plauti rankas, vėdinti patalpas, nevykti į nebūtinas keliones, o sergantys žmonės turėtų gydytis namuose ir neiti į darbą.

SAM Spaudos tarnyba