BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastauskas dalyvavo Tarptautinėje branduolinio saugumo konferencijoje

Data

2016 12 15

Įvertinimas
0
4.jpg

Gruodžio 5–9 d. Vienoje vyko Tarptautinės atominės energijos agentūros organizuota Tarptautinė branduolinio saugumo konferencija, kurioje Lietuvos delegacijos sudėtyje dalyvavo ir Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastauskas.

Pirmą konferencijos dieną vyko plenariniai posėdžiai, kurių metu valstybės narės pateikė savo pranešimus apie šalyse įgyvendintas branduolinio saugumo priemones. Apie Lietuvos patirtį pranešimą skaitė nuolatinis Lietuvos Respublikos atstovas prie tarptautinių organizacijų Vienoje ambasadorius Giedrius Čekuolis.

Techninių renginių metu buvo skaitomi įvairūs pranešimai atskirais branduolinio saugumo klausimais. Albinas Mastauskas taip pat skaitė pranešimą apie Radiacinės saugos centro drauge su Jungtinių Amerikos Valstijų Sandijos Nacionalinės laboratorijos atstovais kurtą grėsmių vertinimo sistemą.

Tarptautinės konferencijos branduolinio saugumo klausimais metu gruodžio 8 d. Lietuvos užsienio reikalų ministerija drauge su Jordanijos atstovais organizavo diskusiją Lietuvos ir Jordanijos branduolinio saugumo infrastruktūros kūrimo savo šalyse tema. Renginyje dalyvavo JAV nacionalinio saugumo tarybos masinio naikinimo ginklų terorizmo ir grėsmių mažinimo vyresnioji direktorė Andrea Hall. Diskusijai vadovavo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Transatlantinio bendradarbiavimo ir saugumo politikos departamento direktorius Renatas Norkus. Lietuvos Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos, Radiacinės saugos centro bei Branduolinio saugumo kompetencijos centro atstovai pasidalijo Lietuvos patirtimi branduolinio saugumo srityje. Radiacinės saugos centro direktorius Albinas Mastauskas supažindino su situacija grėsmių nustatymo srityje.

Nepaisant Lietuvos ir Jordanijos kultūrinių, istorinių bei geografinių skirtumų, susitikimo metu pasidalyta vertinga šalių patirtimi apie egzistuojančią kovos su branduolinių medžiagų institucinę sąrangą, teisės aktus ir įgyvendinimo priemones.