BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Radiacinės saugos centras bendradarbiauja su Visuomenės sveikatos biurais

Data

2016 12 28

Įvertinimas
0
4.jpg

Pastaruoju metu pastebima, kad visuomenė vis intensyviau domisi radiacine sauga ir jos svarba mūsų kasdieniame gyvenime. Spaudoje skelbiami straipsniai, publikacijos, skaitytojų komentarai bei radiacinės saugos specialistams užduodami klausimai tik įrodo, kad visuomenės informavimas radiacinės saugos temomis turi vykti nuolat, ne tik kritiniais atvejais.

Siekdamas šviesti Lietuvos gyventojus radiacinės saugos klausimais, Radiacinės saugos centras dar 2013 m. pradėjo sėkmingai bendradarbiauti su Visuomenės sveikatos biurais. Per šį bendradarbiavimo laikotarpį pastebima teigiamų pokyčių organizuojant susitikimus su įvairių šalies regionų gyventojais, kurie vis gausiau dalyvauja susitikimuose su radiacinės saugos specialistais.

2016 m. birželį Radiacinės saugos centras tradiciškai organizavo pažintinį seminarą Visuomenės sveikatos biurų darbuotojams, kuriame dalyvavo specialistai iš įvairių Lietuvos miestų. Seminaro metu buvo pristatytos aktualios radiacinės saugos temos, aptartos Radiacinės saugos centro bendradarbiavimo su Visuomenės sveikatos biurais sritys ir galimybės. Susitikimo metu Visuomenės sveikatos biurų atstovai aktyviai dalijosi mintimis bei idėjomis, kaip galima būtų dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą ir šviesti visuomenę radiacinės saugos klausimais. Visuomenės sveikatos biurų atstovai pritarė idėjai ir toliau sėkmingai organizuoti susitikimus su gyventojais vis atnaujinant susitikimų metu pristatomas temas.

Atsižvelgę į Visuomenės sveikatos biurų atstovų pasiūlymus bei kvietimus bendradarbiauti organizuojant susitikimus su gyventojais, Radiacinės saugos centro specialistai 2016 m. susitiko su Alytaus, Anykščių ir Vilkaviškio bendruomenių nariais. Susitikimuose gyventojams pristatytos aktualios radiacinės saugos temos, Radiacinės saugos centro specialistų turimais prietaisais matuotas gyventojų atsineštų daiktų galimas radioaktyvumas, aptarti gauti rezultatai. Tokių renginių metu gyventojai domisi, ar buityje jų naudojami įrenginiai gali skleisti jonizuojančiąją spinduliuotę, koks yra jonizuojančiosios spinduliuotės poveikis žmonėms, ar jų vartojami maisto produktai gali būti užteršti radioaktyviosiomis medžiagomis, kokią apšvitą jie gauna medicininių procedūrų metu ir kokį poveikį Lietuvos gyventojams lėmė įvykusios branduolinės avarijos.

Per kelerius sėkmingo bendradarbiavimo metus jau aplankytos Jonavos, Pasvalio, Panevėžio Šiaulių, Švenčionių ir Utenos bendruomenės. Gyventojams susidomėjus radiacine sauga bei Kėdainių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro kvietimu su Kėdainių gyventojais organizuotas jau ne vienas susitikimas.

Sėkmingai bendradarbiauti planuojama ir 2017 m. Jau gauti kvietimai iš Šalčininkų rajono savivaldybės bei Alytaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biurų organizuoti susitikimus su šių miestų gyventojais 2017 m. Tęsdamas gražią ir prasmingą tradiciją, Radiacinės saugos centras 2017 m. planuoja organizuoti pažintinį seminarą Visuomenės sveikatos biurų darbuotojams, į kurį sukvies Visuomenės sveikatos biurų darbuotojus iš visos Lietuvos.

www.rsc.lt