BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


R. Šukys: mokami diagnostiniai tyrimai galės būti atliekami tik po darbo valandų

Data

2010 11 25

Įvertinimas
0
Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys šiandien pasirašė įsakymą, kuriame pakeista mokamų brangių diagnostinių tyrimų teikimo tvarka sveikatos priežiūros įstaigose. Konkrečiai gydymo įstaigos įpareigotos užtikrinti, kad mokami  kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tyrimai bei kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso angiografijos procedūros gali būti teikiamos darbo metu tik su sąlyga, kad tai nepablogins šių paslaugų prieinamumo tą dieną eilėje tyrimų laukiantiems pacientams.
[end_header]
Darbo grupę mokamų paslaugų teikimo tvarkos tobulinimui sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys sudarė dar rugsėjo mėnesį atsižvelgdamas į gaunamus gyventojų nusiskundimus dėl susidarančių eilių atlikti brangius diagnostinius tyrimus. Ši iš specialistų, ekspertų, pacientų ir gydymo įstaigų atstovų sudaryta darbo grupė pateikė ministrui konkrečius siūlymus kaip tinkamai naudoti sveikatos priežiūros įstaigose esančią brangią diagnostinę aparatūrą. Atsižvelgdamas į šias rekomendacijas ministras pasirašė įsakymą, kuriuo naujais punktais papildė Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 1999 m. liepos 30 d. įsakymą Nr. 357 „Dėl mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų sąrašo, kainų nustatymo ir jų indeksavimo tvarkos bei šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos“.
 
Konkrečiai naujame įsakyme nustatytas reikalavimas, kad mokamus kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tyrimus bei kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso angiografijos procedūras sveikatos priežiūros įstaiga gali atlikti tik užtikrinusi, kad šias paslaugas, teikiamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, nustatytą dieną gautų visi į jų laukimo eilę užregistruoti pacientai. Už mokamų paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos pažeidimus ar nevykdymą atsakingas sveikatos priežiūros įstaigos vadovas.
 
Taip pat Valstybinei  ligonių  kasai pasiūlyta keisti VLK direktoriaus 2007 m. liepos 24 d. įsakymo Nr. 1K-113 „Dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų laukimo eilių registravimo ir stebėsenos tvarkos aprašo patvirtinimo“ vieną punktų nustatant, kad gydymo įstaigos privalo registruoti pacientus asmens sveikatos priežiūros paslaugų laukimo registracijos žurnale į eilę ne mažiau kaip 3 mėnesių laikotarpiui.
 
Ministras R. Šukys viliasi, kad šie pakeitimai turėtų užtikrinti sąžiningesnį tyrimų aparatūros panaudojimą bei paspartins kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams.
 
„Vieša paslaptis, kad iki šiol sveikatos priežiūros įstaigos teikė pirmenybę mokamiems diagnostiniams tyrimams, tuo tarpu nemokami planiniai tyrimai buvo nustumti į antrą planą. Taip sąmoningai ar nesąmoningai buvo formuojamos ilgalaikės eilės, o norintys laiku atlikti tyrimus pacientai buvo verčiami papildomai susimokėti už jiems nemokamai priklausančias paslaugas. Mano įsitikinimu tokia susiformavusi praktika – ydinga ir keistina, nes daugeliu atveju sveikatos priežiūros įstaigos brangią diagnostinę aparatūrą įsigijo ne už savo, o už valstybės biudžeto t.y. už visų mokesčių mokėtojų surinktus pinigus arba gavę paramą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys. 
   
Ryšių  su visuomene skyrius,
Daugiau informacijos:
Janina Kumpienė
Sveikatos apsaugos viceministrė
Tel. : 8 686 08544