Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


PSO Europos regiono biuro vadovė palankiai vertina Lietuvos sveikatos politikos plėtrą

Data

2012 11 30

Įvertinimas
0
PSO Europos regiono biuro vadovė palankiai vertina Lietuvos sveikatos politikos plėtrą
PSO Europos regiono biuro vadovė palankiai vertina Lietuvos sveikatos politikos plėtrą
Į Lietuvą atvyko Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuro direktorė Zsuzsanna Jakab. Vakar prasidėjusiame, dvi dienas truksiančiame Sveikatos forume „Sveikatą 2020 metams kuriame šiandien“ ji pristatė PSO sveikatos 2020 strategiją ir jos kūrimo eigą. Diskusijose su pasaulio, Europos, Lietuvos politikais, mokslininkais, sveikatos sistemos, nevyriausybinių organizacijų, akademinės bendruomenės atstovais keliami aktualūs sveikatos politikos klausimai, aptariamos tolesnio bendradarbiavimo gairės. Kartu sprendžiama, kaip nuolat skatinti vertybėmis ir teisėmis grįsta sveikatos politiką.
[end_header]
Sveikatos apsaugos ministras Raimundas Šukys, sveikindamas Sveikatos forumo dalyvius ir dėkodamas Pasaulio sveikatos organizacijai bei visiems sveikatos politiką formuojantiems partneriams už reikšmingą bendradarbiavimą, pabrėžė, kad Europos sveikatos politikos gairės iki 2020 metų – strateginis vadovas, kiekvienai valstybei, socialinės ir ekonominės raidos vizija. Sveikata turi tapti visų valstybės sektorių prioritetu, – pabrėžė R. Šukys.– Pagrindinis mūsų visų bendros veiklos nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu principas: „sveikata visose politikose“. Pasak ministro, valstybės siekiai – kurti efektyvesnę ir konkurencingesnę sveikatos sistemą, motyvuoti žmones sveikai gyventi, skatinti ligų prevenciją, o susirgus teikti reikiamas bei kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, racionaliai naudojant turimus išteklius. Šios idėjos yra ir baigiamos kurti naujos Lietuvos sveikatos programos 2020 pagrindas.
 
„Sveikata 2020“ – tai nauja Europos visuomenės sveikatos politikos strategija. Ja siekiama užtikrinti valdžios ir visuomenės veiklą – pagerinti žmonių sveikatą ir gyvenimo kokybę, sumažinti nelygybę sveikatos srityje, stiprinti visuomenės sveikatą bei užtikrinti, kad ji būtų orientuota į žmogų – teisinga, tvari ir auštos kokybės“, – savo pranešime Sveikatos forume teigė PSO Europos regiono biuro direktorė Zsuzsanna Jakab. Pasak jos, Lietuvos pasiekimai sveikatos srityje yra akivaizdūs: kūdikių mirtingumo mažėjimas, tuberkuliozės kontrolės stiprinimas, vidutinės gyventojų trukmės pailgėjimas nuo 71,2 iki 73 metų. Tačiau yra ir visai Europai aktualių iššūkių, kuriems ir skiriamas Sveikatos forumo Vilniuje dėmesys: lėtinės neinfekcinės ligos, senėjimo kokybė, sveikatos technologijų vertinimas, naujų technologijų diegimas.
 
Daugiau informacijos:
PSO biuras Lietuvoje
Tel. (8 5) 212 6743, per@euro.who.int
SAM Ryšių su visuomene skyrius
www.sam.lt