BDAR

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Privalomojo sveikatos draudimo taryboje

Data

2009 12 23

Įvertinimas
0
Gruodžio 22 d. įvykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje buvo pateiktas ir aptartas 2010 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų paskirstymas sveikatos priežiūros paslaugų bei sveikatos programų išlaidoms apmokėti.
[end_header]
Kadangi asmens sveikatos priežiūros paslaugų išlaidoms apmokėti kitąmet planuojama skirti 2 mlrd. 795 mln. 282 tūkst. litų, t. y. 233 mln. 600 tūkst. litų (7,7 proc.) mažiau nei šiemet, tenka mažinti paslaugų bazinės kainos vertę. Dėl to išsakyta įvairių nuomonių. Buvo siūlyta ir toliau prioritetine laikyti pirminę asmens sveikatos priežiūrą, nekeisti apmokėjimo už gerus darbo rezultatus, skatinamąsias paslaugas, o kitų sveikatos priežiūros paslaugų bazines kainas mažinti. Kai kurių Tarybos narių nuomone, derėtų nemažinti sudėtingų intervencinės radiologijos, širdies bei pilvo chirurgijos paslaugų kainų, o kitų paslaugų bazines kainas mažinti tolygiau, t. y. vienodu mastu. Tad šis paskirstymo projektas, atsižvelgiant į Tarybos narių rekomendacijas, dar bus tobulinamas.
Dėl lėšų paskirstymo sveikatos programoms finansuoti daug diskusijų nekilo, projektui buvo pritarta. Be kita ko, Privalomojo sveikatos draudimo taryba (PSDT) per kitą posėdį numatė nuodugniai išanalizuoti kaip šiemet buvo vykdoma Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa.
Taryba taip pat išnagrinėjo kraujo ir jo komponentų bei preparatų kainų įskaičiavimo į sveikatos priežiūros paslaugų bazines kainas projektą, jam iš esmės pritarta. Projektą patvirtinus sveikatos apsaugos ministrui pačios įstaigos bus įpareigotos planuoti bei įsigyti gydymo reikmėms būtiną kraujo komponentų ir preparatų kiekį. Tačiau iš PSDF biudžeto ir toliau bus mokamos kraujo donorų kompensacijos, o Valstybinė ligonių kasa centralizuotai pirks stacionariniam gydymui skirtus krešėjimo faktorius bei antirezus imunoglobuliną.
Taryba priėmė nutarimus ir dėl specializuotos skubios konsultacinės pagalbos paslaugų organizavimo ir apmokėjimo tvarkos pakeitimo, dėl praplėsto dienos stacionare teikiamų paslaugų sąrašo (į jį įtrauktas terapijos profilis) ir kepenų transplantacijos paslaugų teikimo bei apmokėjimo tvarkos aprašo.
Taip pat pritarta, kad į Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąrašą būtų įrašytas Brimonidino tartratas glaukomai gydyti.
 
Valstybinė ligonių kasa
 prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Vita Lyskoitienė, Valstybinės ligonių kasos prie SAM Ryšių su visuomene skyriaus vyr. specialistė
(8 5) 236 4168